Kazakistan Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Kazakistan Uçak Bileti

kazakistan-ucak-biletiKazakistan’a Uçak Bileti Ucuzlukları
Orta Asya’nın en önemli ülkelerinden birisi olan Kazakistan, bizim ülkemiz için de son derece önemli bir duraktır. Birçok kişi iş ve eğitim amacıyla ülkeye yolculuk yapmakta ve birçoğu uzun süreli olarak ülke içerisinde kalmaktadır. Genel olarak kişiler bu yolculuklarını Kazakistan uçak bileti alarak kısa süre içerisinde gerçekleştirmek isterler. Uçak biletlerini aldıktan sonra da adresleri Almatı Havalimanı olmaktadır. Ülkenin en gelişmiş havalimanı olduğu için birçok kişi bu havalimanı üzerinden ülkeye ulaşmayı tercih etmektedir.

Kazakistan Almatı Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Almatı şehri, bulunduğu bölgenin en gelişmiş şehirlerinden birisidir. Bu doğrultuda ulaşım aşamasında da hiçbir sorun yaşanmadan şehrin istenilen kısmına gidilebilir. Metro, tramvay, otobüs ve taksi gibi ulaşım araçları kişileri şehrin farklı noktalarına taşımaktadır. Otobüsler günün yalnızca belirli saatlerinde çalışır. Bu sebeple şehirde geceleri taksiler ile ulaşım sağlanmaktadır. Bu ulaşım araçları jeton sistemi ile kullanılmaktadır. Ancak jetonlar araçlara girilmeden önce duraklarda basılmaktadır. Bu sistem ile kolaylıkla ulaşım araçları kullanılabilirken havalimanına ulaşım da sağlanabilir.

Kazakistan Almatı Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Havalimanından şehre gidileceği zaman kişiler için genelde taksiler ilk adres olmaktadır. Ancak böylesine güzel ve yeşil alanın bol olduğu bir şehirde araç kullanmak da oldukça zevkli olacaktır. Yoğun bir trafik sorunu da olmadığından kişilere araç kiralama seçenekleri rahatlıkla önerilebilmektedir. Kazakistan uçak bileti alarak ülkeye gelen kişiler bu seçeneği değerlendirerek havalimanı içerisinde yer alan firmalardan araçlarını kiralayabilirler. Günlük, haftalık ya da aylık olarak kiralama imkânı olan araçlar oldukça uygun fiyatlarda kişilere sunulmaktadır.

Kazakistan Almatı Havalimanı Hakkında Kısa Bilgiler

Ülkenin tartışmasız en önemli havalimanı Almatı Havalimanı’dır. Ülkenin eski başkenti olan Almatı kentinde bulunan havalimanı, şehir merkezine 15 km. uzaklıkta yer almaktadır. Günümüzde Kazakistan’a sunduğu hizmet ile birlikte havayolu ulaşımında Kazakistan’ın toplam yolcu sayısının yarısına sahiptir. Bu oran kargo uçuşlarında %68 oranına yükselmektedir. Son dönemde yapılan araştırmalar havalimanından her yıl 4 milyonun üzerinde kişinin farklı şehirlere gittiği ya da farklı şehirlerden bu havalimanına geldiği görülmektedir. Bu ayrım genel olarak %50 seviyesinde olmaktadır.

Ucuz Kazakistan Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Ülkemizden de Kazakistan’a gidecek olan kişiler için ilk adres Almatı Havalimanı olmaktadır. Ülkemizden direkt olarak düzenlenen 2 adet sefer bulunur. Türk Hava Yolları’nın İstanbul Atatürk Havalimanı üzerinden düzenlediği seferler ve Pegasus Havayolları’nın İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı üzerinden düzenlediği seferler, havalimanına direkt olarak gitmenin tek yoludur. Bu iki seçeneği değerlendirmek isteyen kişiler Alo Bilet Hattı sitesine girerek bilet fiyatlarını incelerler. İncelenen bilet fiyatlarında, sektöre göre çok uygun fiyatların sunulduğu rahatlıkla anlaşılmaktadır. Sitenin yaptığı kampanyalar ve havayolu firmalarının kampanyaları ile birlikte çok uygun fiyatlarda bir uçak bileti alışverişi gerçekleştirilmektedir.