Kazan Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Kazan Uçak Bileti

kazan-ucak-biletiUcuz Kazan Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Yurtiçi ve yurtdışı uçak bileti alışverişlerinde birçok kişi internet sitelerini tercih ediyor. Artık akıllı telefonların da hayatımıza girmesiyle birlikte istediğimiz her yerde ulaşabildiğimiz bu siteler sayesinde çok ucuz uçak bileti alma imkânı yakalıyoruz. Bunun için bilet ihtiyacı olan kişilerin http://www.alobilethatti.com/ sitesine girerek bilet alışverişlerini tamamlamaları gerekiyor. Siteye girdiğiniz andan itibaren birkaç dakika içerisinde tüm adımları tamamlayarak biletinizi uygun fiyatlarla alabilirsiniz. Bilet arama işlemini gerçekleştirdikten sonra ödeme işlemi yaparak biletinizi satın alabilirsiniz.

Kazan Hakkında Bilgiler

Rusya’nın 10 büyük kentinden biri olan Kazan, dünya üzerinde çok fazla tanınmamaktadır. Genel olarak camiler şehri adıyla anılan şehrin %60’ı Müslümandır. Camilerin yanı sıra şehirde çok sayıda üniversite yer alır. Şehirde yer alan 5 üniversiteye dünyanın dört bir yanında öğrenciler gelerek eğitim alırlar. Bu doğrultuda şehir nüfusunu öğrenciler ciddi biçimde arttırmaktadır.

Kazan Nüfusu: 1.105.289

Kazan Yüzölçümü: 4.252 km2

Kazan Tarihi Hakkında Bilgiler

Şehre adını veren Kazanka Nehri üzerine ilk yerleşimler oldukça eski dönemlerde başlamıştır. O dönemlerde çıkarılan tunçtan ve demirden yapılmış eserler günümüze kadar gelmiştir. Bu eserler de şehrin yerleşim yeri olarak çok eski dönemlerden beri kullanıldığının kanıtıdır. Yakın tarihimize bakıldığında Rusya hâkimiyetine geçen şehrin, bundan ciddi biçimde etkilendiği görülmektedir. Günümüzde de 1920’de kurulan Tataristan’ın başkenti olarak devam etmektedir. Başkent olduğu dönemden sonra da şehir büyük bir gelişim göstermiştir.

Kazan’ın İklimi ve Bitki Örtüsü

Karasal iklim şehirde etkisini göstermektedir. Kış ayları şehirde çok fazla soğuk geçer. Uçak bileti ile şehre gidecek olan kişilere kış aylarında ziyaret etmeleri kesinlikle önerilmez. Çünkü bu dönemlerde kar yağışıyla birlikte hayat ciddi biçimde zorlaşmaktadır. Bunun yanı sıra yaz aylarında sıcaklıklar insanları rahatsız etmeyecek seviyelere kadar gelmektedir. Bu dönemlerde şehre gelen turist sayısında da ciddi bir artış gözlemlenmektedir. Bahar aylarında da sıcaklıklar çok fazla düşmez ancak yağmurlar şehri etkisi altına almaya başlar.

Kazan’ın Lezzetli Yemekleri

Kazan’da yemek kültürü ülkemizden çok farklı değildir. Genel olarak tatar halkın yaşadığı ülkede ülkemizde de bilinen çok sayıda yemek yaygın olarak tüketilmektedir. Bizim kültürümüzün içerisine de girmiş ve artık kendi mutfağımızdan bir yemek gibi düşündüğümüz çok sayıda yemek Tatar mutfağından gelmiştir. Çiğ börek, Tatar böreği gibi ülkemizde de yaygın olarak kullanılan hamur işleri Kazan’da bolca tüketilmektedir.

Kazan’ın Gezilecek Yerler

Süyümbike Kulesi şehrin simgeleri arasında yer alır. Şehri ziyarete giden kişiler gezintilerine genellikle ilk buradan başlarlar. Ardından camilerin gezilmesine geçilir. Bu doğrultuda şehirde yer alan çok sayıda cami kısa süre içerisinde gezilebilir. Bu camiler hem dini hem de mimari açıdan Kazan için büyük önem taşımaktadır. Son olarak şehir meydanında dinlenilebilir ve geleneksel yemekler tadılabilir.