Kiev Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Kiev Uçak Bileti

kiev-ucak-biletiKiev Ucuz Uçak Bileti Alın!

Kiev ucuz uçak biletini almak için, Alo Bilet Hattı’nın arama motorunu kullanabilirsiniz. Ukrayna’nın başkentidir aynı zamanda ülkenin en önemli kültür merkezidir. Kiev iki yakadan oluşuyor. Şehrin hemen ortasında Dinyeper Nehri geçmektedir. Bu nehir şehri iki yakaya ayırmaktadır. Nehir kışın donuyor ve buz tuttuğunda üzerinde balık tutan insanlar görebilirsiniz. Hayat genelde sağ tarafta daha hızlı. Sol taraf aynı İstanbul’un Anadolu yakasına gibi daha çok yerleşim amaçlı kullanılıyor.

Resmi dilleri aslında Ukraynaca ama halkın büyük çoğunluğu Rusçada konuşuyor. Şehirde dört ikimin yaşandığı tipik kara iklimi vardır. 2004 Eurovision Şarkı Yarışması ünlü Ukraynalı şarkıcı Ruslana tarafında birincilik almıştır. Aynı zamanda şehir 2009 Eurovision Çocuk Şarkı Yarışması’na ev sahipliği yapmıştır. Ülkede 19 Aralık 2012 tarihinde “kapalı alanlarda sigara içmeme” kanunu çıktığından dolayı kapalı yerlerde sigara ve nargile içmek yasaktır. Şehirde trafik ışığı olmamasına rağmen karşıdan karşıya geçmek istediğinizde araçlar duruyor ve size yol veriyorlar.

Kiev, huzurlu bir atmosferin varolduğu ve çok farklı mutfaklardan lezzetler sunan sınırsız sayıdaki restoranıyla övünen bir şehirdir.

Sizde bu şehri seyahat planlarınıza eklediyseniz eğer hemen Alo Bilet Hattı sayfasını ziyaret ederek en uygun Kiev uçak biletini güvenli bir biçimde satın alabilirsiniz.

Son yıllarda havayolu sektörünün gelişmesi ile beraber artık gitmek istediğiniz her yere uçak bileti bulabilir ve uçakla seyahat edebilirsiniz. Ukrayna’nın bir şehri olan Kiev’e gitmek istediğinizde de yine Uçak biletinizi alarak seyahat edebilirsiniz. Kiev’e uçakla gitmek 1 saat 30 dakika gibi oldukça kısadır. Özellikle araçla yapılan yolculuklara göre daha hızlı olması vaktinizin boşa gitmesini önleyecektir. Kiev’e uçakla gitmek için öncelikle uçak biletinizi satın almanız gerekiyor. Sitemize girerek havayolu firmaları tarafından satışa sunulan Kiev uçak biletlerine kolayca ulaşabilirsiniz. Ayrıca bu biletleri satın alırken dilerseniz kampanyalardan yararlanabilirsiniz.

Kiev Havalimanı

Kiev havalimanı, şehrin 29km uzağında bulunmaktadır. Bölgedeki birçok şehir tarafından kullanılan havalimanı Ukrayna’nın en önemli havalimanları arasında yer alıyor. İç ve dış hat uçuşlarına açık olan havalimanı özellikle yaz aylarında yoğun bir trafiğe sahiptir. Kiev havalimanına geldiğinizde Kiev’e ulaşmak için çok fazla ulaşım alternatifiniz bulunmuyor. Ulaşımlarda daha çok Marshurutka minibüsleri tercih edilmektedir. Bu minibüsler ile 1 saatte Kiev’e ulaşabiliyorsunuz. Bunun yanı sıra daha konforlu bir yolculuk için taksileri de tercih edebilirsiniz. Size Uygun bileti satın alarak Kiev’e uçmak isterseniz sitemize göz atabilirsiniz.

Kiev Hakkında Genel Bilgiler

Nüfusu 2.5 milyonu aşkın olan bu kentin geçmişi 1500’lü yıllara kadar dayanmaktadır. Kavimler göçü sırasında Karadeniz’den göç eden Kyiv kardeşlerin buraya yerleşmesi sonrasında kurulan şehir günümüzdeki haline kadar gelişimine devam etmiştir. Günümüzün ise önemli şehirlerinden bir tanesidir. Karasal bir iklime sahip olan Kiev’e gitmek istediğinizde ilkbahar ve sonbahar ayları daha doğru bir tercih olacaktır. Şehre geldiğiniz zaman özellikle Özgürlük Meydanı’nı gezmelisiniz. Bunun yanı sıra Sofya Katedrali,  Kyoto Parkı gibi yerleri de dolaşabilirsiniz. Ukrayna mutfağı dünyanın en zengin mutfakları arasında yer aldığı için buraya geldiğinizde damağınıza uygun lezzetler bulabilirsiniz. Özellikle Borsch çorbası ve Türk mantısına benzeyen Varenyky’i tatmalısınız.

Alo bilet hattı sayesinde siz de en uygun fiyata uçak biletinizi satın alabileceksiniz. www.alobilethatti.com üzerinden yapacağınız aramalar sayesinde Kiev’e uçan tüm uçakların en ucuz bilelerine ulaşma şansınız bulunmaktadır. Hemen yukarıdan arama yaparak biletinizi satın alabilirsiniz.