Kilis Uçak Bileti, Ucuz Kilis Uçak Bileti Fiyatları

Kilis Uçak Bileti

gaziantep-ucak-biletiKilis ülkemizin Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan illerinden biridir. Önceden Gaziantep’in bir ili olmakla beraber daha sonra ayrılarak il halini almıştır. Gaziantep sınırına da 55 km’lik bir uzaklığa sahiptir. Bu yönüyle de Gaziantep ile ulaşımı oldukça kolaydır.

Her ne kadar Gaziantep’ e yakın da olsa ülkenin diğer bölümlerine yolculuklarda karayolu mesafesi hala oldukça uzun sürmektedir. Bu durumda çevre illerin dışında diğer illere yapılan ziyaretlerde havayolu oldukça tercih edilen bir alternatif haline gelmiştir.

Özellikle günümüzde uzun mesafeli yolculukların kısalmasıyla, şehirlerarası yolculuklar çoğalmış, özellikle ulaşılması zor olan doğu illeri ile yurdumuzun batısında yer alan iller arası mesafeler kısalmış, bu sayede de yurt içi turizm canlanmaya başlamıştır. Hatta sadece yurt içi değil yurt dışından da gelen ziyaretçiler doğuda yer alan tarihi kentlerimizi kolaylıkla ziyaret edebilmektedirler. Elbette buradaki en büyük etken mesafeleri azaltan havayolu ulaşımıdır. Havayolu turizmi bireylere sağladığı güvenli, konforlu ve kısa yolculuk süre ile yurt içi ve yurt dışı yolculukların en önemli alternatifi haline gelmiştir.

Kilis Gaziantep gibi hem şehirlerarası hem de yurt dışı yolculukları için siz de sitemizde yer alan alo bilet hattı seçeneğini kullanabilir, yerler hakkında bilgi alabilir ve bilet satın alabilirsiniz.

Ayrıca bütçenize uygun bileti de yine sitemizdeki kampanyalardan elde edebilirsiniz.

KİLİS’E EN YAKIN HAVALİMANI

Ülkemizin küçük şehirlerinden biri olan Kilis, hem arazi hem de şehir yapısı sebebiyle bir havaalanına sahip olmamaktadır. Fakat daha önceleri Gaziantep ili içerisinde dâhil olduğundan, Gaziantep’te bulunan havayolundan yararlanmaktaydı. Bu durum günümüzde de devam etmektedir. Ayrıca Kilis ve Gaziantep Havalimanı arası yaklaşık 50 kilometre olmakla beraber esasen çok uzun bir mesafe sayılmamaktadır. Bu sebeple Kilis dâhilindeki seferler de bu havaalanından gerçekleşmektedir.

Gaziantep Havalimanı ise 1976 yılında açılmış olup il merkezine de 20 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Hem sivil hem de askeri havacılık faaliyetlerini içermektedir.

3000 x 48 metrelik piste sahip olan havalimanı geniş bir arazi üzerine kurulmuştur. Diğer havalimanlarının aksine 400 araçlık geniş bir otoparka da sahiptir.

Şu anda ise hem dış hem de iç hat seferlerini gerçekleştirmektedir.

KİLİS HAKKINDA GENEL BİLGİLER

Kilis, 106 bin 293’lük nüfusuyla eski Gaziantep ilçesi, şimdi ise ülkemizin illerinden biridir. Şehir eski medeniyetlere ev sahipliği yapmış olur, Osmanlı zamanından kalma, Ravanda Kalesi, Kasteller gibi sıklıkla ziyaret edilen yerlere sahiptir. Ayrıca ilde halen devam eden Hitit medeniyetine ait kazı yerleri de gezilmesi gereken yerler arsında yer almaktadır.

Mutfağı ise ülkemizin en köklü mutfakları arsında yer almaktadır. Sevilerek yenilen Kuzu Gerdan Haşlama, Ispanaklı Topalak Çorbası ve Ağzı Açık Böreği gibi birçok lezzet, yöreye ziyaretlerde tadılması gereken önemli tatlar arasında yer almaktadır.

Siz de hem tarihi hem doğal güzelliklerin yer aldığı bu güzel şehri gezmek, civardaki illeri dolaşmak isterseniz www.alobilethatti.com sayesinde hızlı ve kolay bir şekilde uçak bileti satın alabilir ve bu yerleri doyasıya gezebilirsiniz. Yapmanız gereken sadece sitede bulunan arama butonuna Kilis Gaziantep uçak bileti yazmak.