Kış Tatili İçin Erzurum Kayak Merkezi - Alobilethatti.com

Kış Tatili İçin Erzurum Kayak Merkezi

Erzurum Kayak MerkeziÜlkemizin en önemli kayak merkezlerinden biri de hiç şüphesiz Erzurum Kayak Merkezidir. Özellikle de üniversiteler arasında düzenlenen etkinliklerde rol almasından sonra önemi daha da artmıştır. Bununla birlikte yılın belirli bir bölümde yerli ve yabancı turistler tarafından çokça ziyaret edilmekte ve tatil yapılmaktadır. Aynı zamanda birçok özelliği sayesinde Türkiye ve dünyanın birçok ülkelerinde önemli bir konuma sahip olan Erzurum Kayak Merkezi aynı zamanda yöre halkının ve çevre illerde yaşayan insanların en önemli tatil merkezi haline gelmiştir. Bununla birlikte geniş tatil potansiyeli sayesinde Erzurum yöresinin ekonomik bütçesine önemli katkılar sağlayan Erzurum Kayak Merkezi aynı zamanda Erzurum yöresinin en büyük tatil merkezi olma özelliğine sahip olmaktadır.

Türkiye’nin diğer birçok tatil merkezlerinde olduğu gibi oldukça geniş bir alanda kurulu olan Erzurum Kayak Merkezinin en önemli özelliklerinden biri de günün belirli saatlerinde Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen otobüs seferleri hizmetine sahip olmasıdır. Bu sayede günün bazı saatlerinde çok sayıda yerli ve yabancı turisti kendine çekmekte ve onlara harika bir tatil keyfi sunmaktadır. Bununla birlikte birçok ülkelere tanıtılmasında başta yöre doğumlu bir sanatçı olan İbrahim Erkal olmak üzere birçok sanatçı etkin rol oynamış ve bu sayede Erzurum yöresinin diğer birçok önemli işletmelerinde olduğu gibi Erzurum Kayak Merkezi de ülkemizin ve dünyanın dört bir tarafında tanıtılmıştır.

 

Erzurum Kayak Merkezinin Başlıca Özellikleri Nelerdir?

Erzurum Kayak Merkezinin çok sayıda özellikleri bulunmaktadır. Bu özellikler şunlardır.

 • Erzurum Kayak Merkezi Erzurum yöresinin güney batı kısmında yer almaktadır.
 • Erzurum Kayak Merkezi 2220 metrelik gibi büyük bir uzunluğa sahiptir.
 • Üniversiteler arası kış olimpiyatlarına ev sahipliği yapmıştır.
 • Diğer birçok kayak merkezlerine oranla sezona daha erken başlamaktadır. Erzurum Kayak Merkezi hizmet sezonuna Ekim ayında başlamaktadır.
 • Erzurum Kayak Merkezinin oldukça büyük ve çok sayıda pisti bulunmaktadır. Erzurum Kayak Merkezinin toplamda 22 adet pisti bulunmaktadır.
 • Bununla birlikte yaklaşık olarak 12 kilometre uzunluğuna sahip büyük bir parkuru bulunmaktadır.
 • Erzurum Kayak Merkezinin en belirgin özelliklerinden biri de saatte yaklaşık olarak 4500 tatilci potansiyelini taşıyabilecek tam 5 adet telesiyeji bulunmasıdır.
 • Erzurum Kayak Merkezinin önemli özelliklerinden biri de yine saatte 300 tatilci potansiyeline sahip olan 1 adet teleskiye sahip olmasıdır.
 • Erzurum Kayak Merkezinin diğer bir özelliği ise 2 adet baby liftine sahip olması ve yine saatte toplamda 1500 tatilciye hizmet sunabilecek kapasiteye sahip olan 1 adet büyük bir gondol liftine sahip olmasıdır.
 • Erzurum Kayak Merkezinin yine en belirgin özelliklerinden biri de bünyesinde oldukça lüks olan 3 yıldızlı ve 5 yıldızlı otellere bulundurmasıdır. Aynı zamanda bu otellerde çok sayıda yerli ve yabancı turistler tatil yapma imkanına sahip olmaktadır.
 • Erzurum Kayak Merkezinin belirgin özelliklerinden biri de Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından günün belirli saatlerinde otobüs seferleri düzenlenmesidir. Bu sayede günün büyük bir kısmında çok sayıda yerli ve yabancı tatilcilere ev sahipliği yapmakta ve yine bu sayede hem kendi ekonomik bütçesine ve hem de Erzurum yöresinin ekonomik bütçesine ciddi kazançlar katmaktadır.

Yukarıda da belirtildiği üzere ülkemizin en kaliteli kayak merkezlerinden biri olan Erzurum Kayak Merkezi yılın büyük bir kısmında oldukça yoğun ve kaliteli tatil hizmetleri sunmaktadır. Dolaysıyla yolunuz Erzurum yöresine düştüğünde ilk ziyaret etmeniz gereken tesislerden biri Erzurum Kayak Merkezidir. Bu sayede yöreye gerçekleştirdiğiniz gezinizi daha da pekiştirecek ve Erzurum Kayak Merkezini daha da yakından tanıma fırsatına sahip olacaksınız.