Kopenhag Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Kopenhag Uçak Bileti

kopenhag-ucak-biletiDanimarka’nın başkenti olan Kopenhag, hem doğal güzelliği hem de kalabalık bir şehir olması ile dikkat çekmeyi başarıyor. Birçok kişi iş ya da tatil için Kopenhag’a uçak ile seyahat etmektedir. Siz de Kopenhag’a yapacağınız seyahatlerinizde uçağı tercih edebilirsiniz. Çünkü uçak yolculukları diğer yolculuklara göre daha hızlı ve güvenlidir. Uçak ile 2 saat 53 dakika içerisinde Kopenhag’da olmanız mümkün. Uçak biletinizi satın almak içinse Alo bilet hattı sitemizi ziyaret etmeniz gerekiyor. Kolay birkaç adımı takip ettikten sonra aradığınız uçak biletlerini hemen bulabilir ve kampanyalardan yararlanarak ucuza Kopenhag Uçak biletinizi satın alabilirsiniz.

Kopenhag Havalimanı

Kopenhag havalimanı, şehrin 24 km uzağında bulunmaktadır. Danimarka’nın en önemli havalimanı konumundadır ve günlük 60 tarifeli uçağa ve 62.000’den fazla yolcuya ev sahipliği yapmaktadır. 2013 yılında en fazla yolcu kapasitesine ulaşmıştır. Kopenhag havalimanına geldiğinizde şehir merkezine girmek için 04:30 ve 23:30 saatleri arasında her 15 dakikada bir kalkan ücretsiz shuttle servislerini kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra 5A numaralı otobüs ve M2 numaralı metro ile de şehir merkezine gidebilirsiniz. Havalimanı dışarısında ise taksi tutabilir ya da araç kiralayabilirsiniz. Türkiye’den Kopenhag’a gitmek için Uygun bileti almak istediğinizde sitemize göz atmalısınız.

Kopenhag Hakkında Genel Bilgiler

Ülkenin en büyük adası olan Zealand’de yer alan Kopenhag, 10. Yüzyılda bir balıkçı köyü olarak kurulmuş, 15. Yüzyılın başlarında ise şehir haline gelmeye başlamıştır. Özellikle dönemin Norveç kralı olan Christian IV’ın hükümdarlığı zamanında Avrupa’nın önemli merkezlerinden birisi haline gelmiştir. Sahip olduğu tarihi yapıları ile de günümüzün önemli turizm merkezlerinden bir tanesidir.

Kopenhag’ı ziyaret edecekseniz siz de iklimin en uygun olduğu Haziran-Ağustos aylarını tercih edebilirsiniz. Bu aylarda ortalama sıcaklık 18-19 dereceyi bulmaktadır. Kopenhag, sadece tarihi yapısı ile değil aynı zamanda temiz çevresi ve atmosferi ile de dünyanın yaşanabilecek yerleri arasında bulunuyor. Buraya geldiğiniz zaman Nyhavn,  Amalienborg Sarayı, Küçük Denizkızı Heykeli, Gözlem Kulesi gibi yerleri dolaşabilirsiniz. Acıktığınızda ise et, balık ve patatesten oluşan Danimarka mutfağının yemeklerini tadabilirsiniz. Danimarka mutfağında en çok taze sebzelerden pişirilmiş etler ve deniz ürünleri tercih edilmektedir.

www.alobilethatti.com binlerce kişiye yaptığı gibi size de ekonomik uçak biletleri bulmanızda yardımcı olacaktır. Bunun için üst kısımda uçak biletinizi aratmanız yeterli olacaktır.