Kosova Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Kosova Uçak Bileti

Kosova’ya Uçak Bileti ile Seyehat

Kosova’nın Kurulu olduğu topraklar incelendiğinde çok eski tarihlerden beri yerleşim yeri olarak kullanıldığı rahatlıkla görülmektedir. Ancak bunun yanında Kosova’nın bir ülke olarak tanınması 2008 senesinde gerçekleşmiştir. Sürekli olarak bağımsızlıkları için mücadele eden ülke yönetimi ve halk 2008 senesinde Sırbistan’dan bağımsızlığını kazanmış ve sonrasında diğer ülkeler tarafından da tanınmaya başlanmıştır. Türkiye de Kosova’yı ilk tanıyan ülkelerden birisidir. Bu doğrultuda ülkemizden birçok kişi için Avrupa’da ziyaret edilebilecek bir ülke daha olmuştur. Bu sebeple de kişiler Kosova uçak bileti ile birlikte ülkeye ulaşım sağlayabilirler. İlk adres genellikle ülkenin başkenti olan Priştine şehri olmaktadır.

Kosova Priştine Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Şehir merkezinde ulaşım taksiler ile sağlanmaktadır. Ulaşımda otobüsler de bulunur ancak çok fazla tercih edilmez. Yerel halk dahi otobüsleri çok fazla kullanmamaktadır. Bu sebeple de kişiler taksiler ile birlikte havalimanına ulaşım sağlarlar. Bu ulaşımlarında talep edilen ücret oldukça yüksek olacaktır. Son dönemde taksiciler ziyaretçileri havalimanına götürmek için 20 ya da 30 Euro civarında bir ücret talep ederler. Bu ücreti düşürmek ya da daha fazla artmasını engellemek için ilk etapta pazarlık yapılması daha doğru olacaktır.

Kosova Priştine Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Havalimanına iniş yapan kişiler çok fazla bir ücret ödemek istemiyorlarsa otobüsleri tercih edebilirler. Otobüs biletleri 1 Euro ile 4 Euro arasında değişen fiyatlarda satışa sunulur. Ancak grup halinde şehre gelmişseniz rahatlıkla taksinin ücretini ödeyebilirsiniz. Bu ödeme işlemleri sonrasında rahatlıkla şehir merkezine giden kişiler burada da rahatlıkla birçok noktaya yürüyerek ulaşım sağlayabilirler.

Kosova Priştine Havalimanı Hakkında Kısa Bilgiler

İlk olarak havalimanının açılışı 1965 senesinde gerçekleşmiştir. Bu açılış döneminden sonra yalnızca Belgrad’a seferler düzenlenmiştir. Şehir merkezinin 15 km. dışına kurulan bu havalimanı 1990’lı yıllarda uluslararası uçuşlara başlamış ve sonrasında gelişimi hızlanmıştır. Günümüzde ülkenin en önemli havalimanı olarak gösterilebilir. Bu havalimanı yılda 1 milyonun üzerinde yolcuyu taşıyabilecek kapasitededir. Ancak henüz tam kapasite çalışabilme imkânı bulamamıştır.

Ucuz Kosova Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Kosova’ya yapılacak olan yolculuklar her zaman kolay geçmektedir. 1 saatten daha az bir sürede kişiler rahatlıkla İstanbul’dan Kosova’ya ulaşım sağlarlar. Bu süre oldukça kısa bir süre olduğu için de bilet alışverişlerinde birçok kişi konforu çok fazla önemsememektedir. Genellikle kişiler ne kadar ucuz bilet bulabilirse o kadar mutlu olurlar. Bu sebeple de Alo Bilet Hattı sitesine giren kişiler ucuz biletler arasından araştırmalarını gerçekleştirmektedir. Bu araştırmaları için sitenin ana sayfasında yer alan bilet arama kısmı kullanılır. Bu kısma gelen kişiler buraya gidecekleri şehri ya da ülkeyi yazdıktan sonra yolculuk tarihlerini eklerler. Böylece de ucuz Kosova uçak bileti almak için yapmaları gereken tek şey listenin hazırlanmasını birkaç saniye beklemek olacaktır.