Krakov Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Krakov Uçak Bileti

krakov-ucak-biletiPolonya’da yer alan Krakov’a gitmek istediğinizde siz de uçağı ulaşım alternatiflerinden bir tanesi olarak kullanabilirsiniz. En hızlı ulaşım aracı olan uçak ile 4 saat 5 dakika gibi kısa bir sürede Krakov’da olmanız mümkün. Üstelik bu yolculuğunuz diğer yolculuklara göre daha konforlu ve güvenli olacaktır. Uçakla seyahat etmek için yerinizden bile kalkmanıza gerek kalmadan hızlı bir şekilde Krakov Uçak biletinizi satın alabilirsiniz. Sitemiz sizlere havayolu firmalarının Krakov uçak biletlerini en uygun fiyattan sunmaktadır. Listeye göz atarak uygun saatteki Krakov uçak biletinizi anında satın alabilirsiniz.

Krakov Havalimanı

Krakov havalimanı, Krakov ilinden 11 km uzakta bulunmaktadır. 1964 yılında hizmete açılan havalimanı daha sonrasında yapılan bakım çalışmaları ile günümüzdeki haline getirilmiştir. Havalimanı Polonya’nın ve Avrupa’nın en önemli ulaşım ağları üzerinde bulunmaktadır. Krakov havalimanından şehir merkezine gitmek için express trenleri ya da taksileri kullanabilirsiniz. Size Uygun bileti bulabilmek için sitemize göz atmanız yeterli olacaktır.

Krakov Hakkında Genel Bilgiler

7. yüzyılda inşası yapılan bu şehir sahip olduğu tarihi yapısı ile 1978 yılında UNESCO Dünya Miras listesine adını yazdırmayı başarmıştır. Tarihinde birçok olaya şahitlik yapmış olan şehir, bunların izlerini günümüzde halen taşımaktadır. Uçak biletinizi alarak buraya geldiğinizde siz de bu izleri yakından görmüş olacaksınız. Krakov ile İstanbul arasında 1 saat fark bulunuyor. Yapacağınız yolculuklarda buna dikkat etmelisiniz. Ayrıca Krakov’a gelmeyi düşünüyorsanız ilkbaharın sonu ya da sonbaharın başlangıcını tercih etmelisiniz.

Krakov, Polonya’nın görülmesi gereken şehirler listesinde ilk sırada yer alır. Özellikle Rynek Glowny çevresindeki tarihi yapıları muhakkak gezmelisiniz. Ayrıca şehrin her noktasında savaş zamanında kalmış olan tarihi yapıları görebilirsiniz. Alo bilet hattı sayesinde siz de tüm bularaı gezebilirsiniz.

Polonya mutfağı lezzet bakımından birçok mutfağın etkisi altında kalmış durumda. Bu nedenle oldukça zengin bir içeriğe sahip. Özellikle lahana ve patates Polonya mutfağının en önemli gıdalarından. Bunun yanı sıra kümes hayvanlarından, balık ve tahıllardan yapılmış olan yemekler de Polonya mutfağında önemli bir yer tutmaktadır. En önemli yemek ise bir mantı çeşidi olan Pieorogi’dir. Bunun yanı sıra Gulazs ve Zapiekanka gibi yemekler de çok fazla tercih ediliyor.

Krakov’da olmak istiyorsanız ve bunun için de ekonomik uçak biletleri arıyorsanız www.alobilethatti.com üzerinden arama yapmanız en ucuz uçak biletlerini satın almanız için yeterli olacaktır.