Krasnodar Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Krasnodar Uçak Bileti

krasnodar-ucak-biletiKrasnodar Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Dünyanın farklı noktalarına havayolu ulaşımı ile gidecek olan kişiler, kendileri ve aileleri için uçak biletlerini alo uçak hattı sitesinden alıyor. Bilet alışverişlerinde erken rezervasyonun yanı sıra birçok farklı avantaj elde etme imkânı bulan yolcular, bu avantajları site üzerinden rahatlıkla değerlendirebiliyor. Siteye girdiğinizde gideceğiniz şehri yazarak arama yapabilirsiniz. Sonrasında sitede sizler için uygun onlarca uçak bileti lise halinde sunulacaktır. Bu aşamada ödeme işlemlerini de kolayca yaparak biletlerinizi satın alabilirsiniz.

Krasnodar Hakkında Bilgiler

Kültürel ve tarihi açıdan oldukça zengin olan şehir, birçok sınır kenti gibi Rusya’nın sınırlarının korunması amacıyla inşa edilmiştir. Yüzölçümü açısından çok büyük olan Rusya, bu şekilde sınırlarını korumayı düşünmüş ve bu doğrultuda birçok güzel kent ortaya çıkmıştır. Kuruluş tarihi olan 1794 senesinden günümüze kadar şehir hızlı bir gelişim göstermiş ve günümüzdeki halini almıştır.

Krasnodar Nüfusu: 646.175

Krasnodar Yüzölçümü: 841,36 km2

Krasnodar Tarihi Hakkında Bilgiler

Kurulduğu 1794 senesinde, askeri bir üs ve kale olarak kurulan şehir, bu özelliğini uzun bir süre devam ettirmiştir. Özellikle şehir II. Dünya Savaşı sırasında Alman işgaline uğrayarak büyük bir hasar aldı. Bu dönemde askeri açıdan oldukça önemli bir konumda bulunan Krasnodar, belirli bir süre
Almanların elinde kaldı. Bu süreç içerisinde Almanlar şehre büyük bir zarar verdi. İlk etapta şehirde yaşanan direniş sırasında birçok ev harabeye döndü. Sonrasında da Alman askerler şehirde konakladı ve çekilirken verebildikleri kadar zarar vererek şehirden ayrıldılar. Buna rağmen şehir hızlı bir gelişim göstererek günümüzdeki haline geldi.

Krasnodar’ın İklimi ve Bitki Örtüsü

Şehri ziyaret etmeden önce iklim ve bitki örtüsünü inceleyen kişiler, Krasnodar’a kış aylarında gidilmemesi gerektiğini rahatlıkla anlayabilirler. Şehirde kış aylarında sıcaklıklar 0 derecenin altına inerken sürekli olarak kar yağışı olmaktadır. Bahar aylarında dahi sıcaklıklar çok yüksek düzeylere gelmez. Bu sebeple ucuz uçak bileti alarak şehre gelecek olan kişilere yaz aylarında gelmeleri önerilir. Yaz aylarında sıcaklıklar ortalama 25 derece civarında olacaktır.

Krasnodar’ın Lezzetli Yemekleri

Şehrin kozmopolit bir yapısı olması, mutfağını da ciddi biçimde etkilemektedir. Rus mutfağının özel yemekleri şehir içerisinde rahatlıkla tüketilebilir. Bunun yanı sıra şehirde yaşayan Ermeni ve Gürcü halkın da yemek kültürü buraya yerleşmiştir. Çok sayıda restoran bulunan şehirde fiyatlar uygun seviyelerdedir. Rusya’nın özel yemekleri ekonomik fiyatlarla tadılabilir.

Krasnodar’ın Gezilecek Yerler

Şehirde yer alan zafer Kemeri, gidilmesi gereken ilk noktalardan birisidir. Doğayla iç içe muhteşem mimarisi ile bu kemer çok güzel bir görüntünün ortaya çıkmasını sağlamıştır. Sonrasında şehrin tarihinin anlatıldığı müzeler ziyaret edilmelidir. Savaş döneminden kalma eserler, resimler ve videolar bu müzelerde gelen ziyaretçilere gösterilerek savaş dönemini tam olarak anlamaları sağlanmaktadır. Bunun yanı sıra şehirde gece hayatı da belirli düzeyde vardır