Kuala Lumpur Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Kuala Lumpur Uçak Bileti

kuala-lumpurKuala Lumpur Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Akıllı telefonların hayatımıza girmesiyle birlikte birçok işlemimiz internet üzerinden yapılabiliyor. Bu doğrultuda bilet alışverişlerinde de alo bilet hattı sitesi ilk tercih oluyor. Bu tercihlerinde kişiler bilet arama işlemlerini kısa süre içerisinde gerçekleştiriyorlar. Sonrasında da biletlerin satın alım işlemine geçiliyor. Bu işlemlerde site çok sayıda farklı ödeme seçeneği ile karşımıza çıkıyor. Bu ödeme seçenekleri arasında kredi kartları uçak bileti alışverişleri için ilk tercih oluyor. Sitede herhangi bir güvenlik sorunu yaşanmadığı için de rahatlıkla alışverişler tamamlanıyor.

Kuala Lumpur Hakkında Bilgiler

Malezya‘nın başkenti olan Kuala Lumpur ülkenin en kalabalık şehridir. Konum olarak çeşitli güzelliklere sahip olan bu metropol, şehrin simgesi haline gelmiş ve dünyanın en yüksek yapıları arasında yer alan  Petronas İkiz Kuleleri’ni bünyesinde barındırır. Kısaca KL denilen şehirde farklı kültürde insanlar yaşamaktadır. Malayların çoğunlukta olduğu ancak Çinli ve Hintlilerinde yoğun olduğu bölgedir. Para birimi Ringgittir ve 1 Türk lirası yaklaşık 1.67 Ringgite denk gelir.

Kuala Lumpur Nüfusu: 5,200,000

Kuala Lumpur Yüzölçümü: 243.65 km²

Kuala Lumpur Tarihi Hakkında Bilgiler

1800’lü yıllarda Klang ve Gombak nehirlerinin kesiştiği bölgede kurulmuştur. Maden ocaklarının keşfiyle madenci köyü olarak kurulan şehir yıllar geçtikçe büyük bir hızla gelişerek metropol haline gelmiştir. Resmi dili Malaycadır. Malaycada şehrin ismi “çamurlu kavşak” anlamına gelmektedir. Ancak bu isim şimdilerde şehrin modern görüntüsüyle bağdaşmamaktadır.

Kuala Lumpur’un İklimi ve Bitki Örtüsü

Turistik geziler için oldukça ideal bir kent olan Kuala Lumpur bol yağışlı ekvatoral iklime sahiptir. Bazı aylarda oldukça fazla yağış alan şehrin turizm için en elverişli olan zamanları Mayıs ve Temmuz ayları arasıdır. Genellikle stabil bir sıcaklığa sahiptir dolayısıyla fazla sıcaklık farkı görülmez. Metropol olmasına rağmen yeşilliğinden ve doğa güzelliklerinden bir şey kaybetmeyen şehirde tropikal iklimin hâkim olması sebebiyle bitkisel çeşitlilik mevcuttur.

Kuala Lumpur’un Lezzetli Yemekleri

Kuala Lumpur’un bünyesinde birçok kültürü barındırması, farklı mutfaklara sahip olmasına sebep olmuştur. Dolayısıyla Malay, Çin ve Hint mutfağından çeşitli yemeklerle karşılaşabilirsiniz. Tropikal iklime sahip olması nedeniyle mutfakta bu etkileri görebilmeniz mümkündür. Bölgenin en gözde yemeği birçok turistin ilgisini çeken mürekkep balığı, yumurta, ezme, ançüez ve nasi lemak karışımından oluşan bir pirinç yemeğidir. Yemeğin pişirilmesinde Hindistan cevizi kabuğu kullanılır.

Kuala Lumpur’un Gezilip Görülecek Yerleri

Asya’nın önemli kentlerinden biri haline gelen ve birçok turistin tatil için tercih ettiği yer olan Kuala Lumpur gezilecek yerler açısından da zengindir. Şehrin simgesi olan Petronas İkiz Kuleleri şehre gelen ziyaretçilerin ziyaret etmesi gereken ilk noktadır. Şehirdeki akvaryumlar ve parklar da rahatlıkla zaman geçirilebilecek olan yerler arasında gösterilir. Kuş parkı oldukça fazla kuş çeşidinin bir arada görülebileceği bir mekân olarak gösterilebilir.