Küba Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Küba Uçak Bileti

Küba Uçak BiletiKüba uçak bileti aramalarınızı Alo Bilet Hattı sitesinin Küba sayfası ile hızlandırabilirsiniz. Tek sayfada onlarca havayolu firmasının fiyatlarını sunan Alo Bilet Hattı ile en ucuz Küba uçak biletini bulmanız birkaç dakikanızı alacaktır. Kübayı gezmenizi tavsiye ederiz.

Küba Karayiplerde bir ada ülkesidir. Tropik bir iklime sahip olduğundan her zaman ziyaret edilebilir. Ülkenin ekonomisi çok iyi olmasa da işsizlik oranı düşüktür.Tütün ürünleri ihraç eden Küba’nın purosu dünya çapında üne sahiptir. Baharatın bol kullanıldığı Küba Mutfağında İspanyol ve Karayip etkileri de görülür. Başkent Havana ülkenin en büyük ve en gelişmiş şehridir.

Küba’da Gezilecek Noktalar

Şehrin her yanından kubbesi görülebilen capitolio, washington dc’deki capitol’ün nerdeyse aynısı. İçine girebilmeniz olası ancak restore edildiği üzere giremedim bundan sonra bir sonraki sefere.

 

Plaza de la catedral

Katedral meydanı, havana’yı gezmeye süregelen bir çok turistin başlangıç yeri. Etrafta sizlere rehberlik tamamlamak arzulayan bisikletli taksiler vasıtasıyla darlansanız da, üstelik resim çektirmek üzere ağzında purosuyla bekleyen mahalli küba giysili ablalar vasıtasıyla rahatsız etme edilseniz de pek beğeneceğiniz lokasyonlardan bir tanesi olacak.Küba'nın Gezilecek Yerleri

Plaza de armas

Küba’nın en önemli meydanı. 17. Yy’da küba’nın yönetimsel merkezi şekilde inşa edilmiş. Meydan, havana’daki en güzel meydanlardan biri; cafeler, müzisyenler ve kitapçılarla dolu.
Burada inkilap zamanına da ilişik bir fazla eski parça bulmanız olası. Derhal meydanın sol tarafında kentin ilk kalesi, castillo de la real fuerza’yı görmüş olacaksınız. Nerede nasıl yiyelim karmaşasına düşerseniz buradaki kafelerden birine rastgele oturabilirsiniz.

Calle obispo

Plaza armas’tan parque central’e düzgün uzanan sokak obispo, küba halkının içine karışabileceğiniz, günlük hayatlarını az da olsa de olsa araştırabileceğiniz bir sokak. Havana’nın kalbi burada diyorlar. Pek çok kafe, restoran, alımveriş dükkanı, kitabevleri, bar, oteller var. Bizim bağımsızlık denli olmasa da diri bir cadde sayılır. Gündüz kalabalık ancak gece 23.00 vb. Buralarda ömür sona eriyor.