Kuş Adası Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Kuşadası Uçak Bileti

kus-adasi-ucak-biletiKarayollarının günümüzde can ve mal kayıplarına neden olan kazaların en çok gerçekleştiği yolculuk türü olduğu inkar edilemez bir gerçektir. Bu nedenle Aydın iline bağlı Kuş Adası’na seyahat etmek için en iyi alternatif havayoludur. Yalnız Kuş Adası’nda havalimanı bulunmadığı için ilçeye en yakın havalimanı olan İzmir Adnan Menderes Havalimanı kullanılmalıdır. Kuş Adası’nın İzmir’e uzaklığı 96 km’dir. Uçağınız İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na iniş yaptıktan sonra servis aracılığıyla Kuş Adası’na geçiş yapabilirsiniz. Ege Bölgesi’nde bir tatil cenneti olan Kuş Adası’na yolculuk yapmak için Alo Bilet Hattı’nı kullanabilirsiniz. Alo Bilet Hattı üzerinden Kuş Adası uçak biletinizi kolayca satın alabilirsiniz. Ayrıca havayolu firmalarının güncel kampanyalarını görmek ve yolculuk planınızı buna göre yapmak için en doğru adres yine Alo Bilet Hattı’dır.

Kuş Adası’na En Yakın Havalimanı

Kuş Adası’na en yakın havalimanı İzmir Adnan Menderes Havalimanı’dır. Kuş Adası’na uçak seyahati yapacaklar İzmir’i tercih etmelidir. Sivil statülü İzmir Adnan Menderes Havalimanı 1987 yılında hizmete açılmıştır. Kurulduğu tarihte dönemin şartlarına uygun olan havalimanı zamanla ülkenin ve bölgenin gelişmesiyle yetersiz konuma gelmiştir. Bunun sonucunda da günümüze kadar ek bina ve apronlarla sürekli geliştirilmiştir. 310 bin metrekare büyüklüğündeki terminal binası ile İzmir Havalimanı iç ve dış hat olmaz üzere yurt içi ve yurt dışına yolcu taşımacılığında hizmet vermektedir. Havalimanının şehir merkezine olan uzaklığı 18 km’dir. Buradan ulaşım çok çeşitli alternatiflerle sağlanmaktadır. Havalimanı bünyesinde İç Hatlar Terminali, Dış Hatlar Terminali ve Genel Havacılık Terminali yer almaktadır.

Kuş Adası Hakkında Genel Bilgiler

Kuş Adası, Aydın ilinin kuzeybatısında bulunur. İlçenin toplam nüfusu 103.849’dur. İlçenin yüz ölçümü 264 kilometrekaredir. Kuş Adası’nın eski adının Neopolis olduğu tahmin edilmektedir. İsmini Kuş Adası’ndan alan Kuş Adası Körfezi tarih boyunca birçok medeniyetin ev sahipliğini yapmıştır. Yakın Tarihte, Romalılar, Bizanslılar, Selçuklular, Osmanlılar ve son olarak da Türkiye egemenliğine giren Kuş Adası günümüzde tarihi ve turistik özellikleriyle turistlerin gözdesi konumundadır. Kuş Adası’nda gezebileceğiniz başlıca mekanlar: Panionion, Öküz Mehmet Paşa Kervansarayı, Neopolis, Pygale ve Kaleiçi Camii’dir. Plajları sayesinde Kuş Adası’nda deniz turizmi de yoğun olarak yaşanmaktadır. Akdeniz ikliminin hakim olduğu bölgede yaz mevsimi oldukça uzun sürmekte ve çok sayıda turist ağırlamaktadır.

Yaz tatilinizi Kuş Adası’nda geçirmek istiyorsanız erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak indirimli uçak biletinizi Alo Bilet Hattı üzerinden satın alabilirsiniz. Türkiye’nin önde gelen online bilet satış sitesi http://www.alobilethatti.com/ u kullanarak firmaların kampanyalarından haberdar olabilirsiniz. Kuş Adası uçak biletinizi yukarıdaki arama kutucuğunu kullanarak uygun seferleri görüntüleyebilir satın alma işleminizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Kuş Adası’na sayısız yolcunun uçmasını sağlayan Alo Bilet Hattı ile keyifli ve sorunsuz bir uçak yolculuğunun tadını çıkaracaksınız.