Kuveyt Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Kuveyt Uçak Bileti

kuveyt-ucak-biletiArap Yarımadası’nda yer alan Kuveyt, Kuveyt ülkesinin başkentidir. Ülkemizden Kuveyt’e uçakla yapacağınız seyahatler ortalama 3 saat 35 dakika sürmektedir. Uçakla yapılan yolculuklar diğer ulaşım yollarına göre hem hızlı hem e güvenlidir. Hızlı ve konforlu bir yolculuk yapmayı tercih ettiğinizde Uçak biletinizi sitemiz üzerinden hızlı bir şekilde satın alabilirsiniz. Sitemizde Kuveyt’e sefer düzenleyen tüm havayolu firmalarının uçak biletleri bulunmaktadır. Tüm bu biletler sizlere uygun fiyata ve kampanyalı olarak satılmaktadır. Ayrıca Alo bilet hattı üzerinden yapacağınız aramalarda en ucuz uçak biletlerini satın alabileceksiniz.

Kuveyt Havalimanı

Kuveyt Havalimanı şehir merkezinden yaklaşık 15 km uzakta bulunmaktadır. İnşasına ilk olarak 1927 yılında başlanmış ve ilk kısmı 1928 yılında tamamlanarak hizmete açılmıştır. 2008 yılında ise günümüzde haline getirilmiştir. Kuveyt havalimanından şehir merkezine girmek için 501 numaralı otobüsü kullanabilirsiniz. Taksi ile de ortalama 50 – 60 TL arası bir ücrete şehir merkezine ulaşabiliyorsunuz. Pegasus ya da THY ile Kuveyt’e uçmak için size Uygun bileti sitemizde bulabilirsiniz.

Kuveyt Hakkında Genel Bilgiler

Arabistan Yarımadası’nın kuzey doğusunda bulunan Kuveyt, 19 Haziran 1961 yılında bağımsızlığını ilan etmiştir. 2.692.526 milyon nüfusu ile her geçen büyümekte olan Kuveyt, Basra Körfezi kıyısında yer alarak günümüzün önemli liman ülkelerinden bir tanesi haline gelmiştir. Bu ülkede karasal iklim halim olduğundan ziyaretler için daha çok kış ayları tercih edilir. Tatil için Kuveyt’e gittiğiniz zaman otellerin havuzlarında bikini giymenizde bir sakınca yokken halka açık plajlarda giymek hoş karşılanmayabilir. Bu nedenle giyiminize dikkat etmelisiniz. Kuveyt mutfağında daha çok Arap mutfağı hakim olsa da Fransız ve Hint mutfaklarının izlerine de rastlanmaktadır. Alkol yasaktır ve otellerde dahi alkol satışı yapılmaz.

Alo bilet hattı, Türkiye’nin en iyi ve kaliteli online bilet sitesi olarak milyonlarca kişiye hizmet sunmaktadır. Uçak biletlerinizi ekonomik fiyattan satın almak istediğinizde siz de bilet sorgulamalarınızı www.alobilethatti.com üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Üst kısımda yapacağınız sorgulamalarda tüm havayolu firmalarının en ekonomik biletleri sizlere sunulacaktır. Uygun fiyatlar sayesinde bütçenizi zorlamadan Kuveyt uçak biletinizi satın almış olacaksınız.