Lagos Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Lagos Uçak Bileti

lagosLagos Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Ülkemizden Avrupa, Asya ve Amerika’nın yanı sıra Afrika’ya da birçok uçak seferi düzenleniyor. Ziyaretçiler çeşitli sebeplerden dolayı gittikleri Afrika için alo bilet hattı sitesinden rahatlıkla bilet alışverişlerini gerçekleştirebiliyorlar. Bu alışverişlerde ucuz uçak bileti almak isteyen kişiler rahatlıkla aradıkları fiyatlarda uçak biletlerini bulabiliyorlar. Farklı havayolu firmalarının sunduğu uçak biletleri ile birlikte güvenli bir şekilde Afrika’ya seyahat edilebiliyor. Bu işlemler için siteye giren kişilerin ekstra bir ücret ödemelerine gerek duyulmuyor.

Lagos Hakkında Bilgiler

Nijerya’nın en büyük kenti olan Lagos, ülkenin eski başkentidir. Afrika kıtasında ki çok önemli bir merkez olarak gösterilebilir. Ticaretin devamlılığını sağlayan bu şehir, bu özelliğiyle birlikte kısa sürede gelişmiştir. Günümüzde de gelişmeye devam eden şehir Afrika’nın en hızlı büyüyen kenti olarak gösterilmektedir. Bu özellikleri sebebiyle de yılın her döneminde şehir yabancı turistlerin uğrak yeri olabilir.

Lagos Nüfusu: 21.000.000
Lagos Yüzölçümü: 999,6 km2

Lagos Tarihi Hakkında Bilgiler

Şehrin tarihi çok eskiye dayanmamaktadır. Afrika’nın keşfedildiği ve sonrasında sömürgecilik akımının başladığı dönemde Lagos kurulmuştur. Şehre 15. yüzyılda ilk olarak Portekizliler ayak basmıştır. Bu coğrafyanın sunduğu imkânlardan sonra da bu alana bir şehir kurulmasına karar verilmiştir. Lagos şehri o dönemden sonra İngiltere’nin sömürgecilik hareketlerinin içinde kalmıştır. Avrupa’nın birçok farklı ülkesi Lagos üzerinde üstünlük kurmaya çalışınca şehir İngiltere’ye sığınmıştır. Bu doğrultuda 99 sene İngiltere’nin himayesi altında kalmıştır. Belirli bir süre Nijerya’nın başkenti olan Lagos, sonrasında bu unvanını kaybetmiştir.

Lagos’un İklimi ve Bitki Örtüsü

Ülkemize göre mevsimler hareketleri ters olan Nijerya’da sıcaklıklar oldukça yüksektir. Haziran ve Ekim ayları arasında sıcaklıklar en düşük seviyelere gelir. Bu dönemler genel olarak şehrin sakin olduğu dönemlerdir ve genellikle ziyaretçilere de bu dönemlerde gitmeleri önerilir. Uçak bileti alarak şehre gitmeyi düşünen kişiler Ekim ayından sonra giderlerse sıcaktan direkt olarak etkilenirler. Sıcaklıklar sürekli olarak insanları bunaltmaktadır ve nem oranı da yüksektir. Genel olarak şehirde çok fazla yağış olmaz.

Lagos’un Lezzetli Yemekleri

Şehirde çorba tüketimi çok fazladır. Nijerya’nın dünya üzerinde ünlü olan çorbaları şehirde de çok popülerdir. Genel olarak sebzeli ya da etli şekilde hazırlanan bu çorbalar oldukça doyurucudur. Bol taneli bir şekilde sunulan bu çorbaları şehrin her noktasında tüketme imkânı vardır. Bunun yanı sıra kurumuş et de şehirde bolca tüketilen yiyecekler arasındadır.

Lagos’un Gezilecek Yerler

Bar Kumsalı ve Badagri Kasabası şehre gidildiğinde gezilmesi gereken ilk yerlerdir. Bu alanlar doğal güzellikler olarak birçok kişi etkilemektedir. Bunun ardından şehrin tarihini anlatan müzeler de ziyaret edilebilir. Müzeler günün belirli saatlerinde hizmet vermektedir. Bunun yanı sıra şehirde yer alan parklar ve şık restoranlarda gezi arasında dinlenme imkânı da bulunmaktadır.