Lefkoşa Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Lefkoşa Uçak Bileti

lefkosa-ucak-biletiLefkoşa’ya yolculuk etmeyi planlıyorsanız en doğru tercih havayolu olacaktır. Türkiye’den Lefkoşa’ya pek çok aktarmasız uçuş mevcuttur. İstanbul üzerinden yolculuk uçakla 1 saat 30 dakika sürmektedir. Lefkoşa uçak biletinizi Alo Bilet Hattı aracılığı ile kolayca satın alabilirsiniz. Havayolu firmalarının Lefkoşa uçak bileti kampanyalarına göz atarak uygun seferleri seçebilirsiniz.

Lefkoşa Havalimanı

Lefkoşa’da yer alan havalimanının adı Ercan Uluslararası Havalimanı’dır. Ercan adını 1974 Kıbrıs Barış Harekatı sırasında şehit olan pilot Fehmi Ercan’dan almıştır. Lefkoşa Havalimanı 3 Şubat 1975 tarihinde açılmıştır. 2 yıl gibi bir süre kapalı kalan Ercan Havalimanı 19 milyon TL’lik bir yatırımla yenilendikten sonra 2004 yılında tekrar açılmıştır. Havalimanının Lefkoşa’ya 25 km uzaklıkta yer almaktadır. Ayrıca havalimanının Magosa’ya olan uzaklığı 51 km’dir. Havalimanı’na ulaşım KIBHAS otobüsleri, taksi, servis ve kiralık araçlarla sağlanmaktadır. Sivil statülü olan Lefkoşa Havalimanı’nın işletmesi “Taşyapı İnşaat Taahüd Sanayi ve Ticaret A.Ş. Terminal Yapı ve Tic. Ltd. Şti”ye 25 yıllığına devredilmiştir.

Lefkoşa Hakkında Genel Bilgiler

Tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapan Lefkoşa’da şu anda Türk ve Rum kesimleri hakimiyet sürmektedir. Lefkoşa, Yeşil Hat ile ikiye ayrılmış bir şehirdir. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti tarafında kalan ve buraya başkentlik yapan bölümüdür. Kıbrıs’ın en kalabalık şehri olan Lefkoşa, önemli kültür ve ticaret kentidir. Türk tarafının nüfusu 84,893’tür. En çok yağışın Ocak ayında düştüğü Lefkoşa’nın iklimi yarı kuraktır. Lefkoşa’ya gitmek için en uygun dönem yaz sezonunun yaşandığı Mart – Ekim ayları arasıdır. Lefkoşa’da deneyebileceğiniz yemeklerin başında Molohiya gelmektedir. En önemli gezilecek yerleri: Selimiye Camii, Arap Ahmet Sokağı, Haydarpaşa Camii, Venedik Sütunu, Barbarlık Müzesi ve Yiğitler Burcu Parkı olarak sıralanabilir. Lefoşa’da gündüz tarihi mekanlar ve müze ziyaretleri ile geçirilebilir. Gece hayatı oldukça canlı olan Lefkoşa’da gece de eğlenceye devam edebilirsiniz.

http://www.alobilethatti.com/ Türkiye’nin en iyi online bilet satış sitesidir. Lefkoşa’ya sayısız yolcunun uçmasını sağlamıştır. Alo Bilet Hattı ile en ucuz uçak biletini satın alabilirsiniz. Yukarıda yer alan sorgulama ekranı sayesinde Lefkoşa uçak biletinizi satın alabilirsiniz.