Leipzig Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Leipzig Uçak Bileti

leipzig-ucak-biletiLeipzig Almanya’nın fuar merkezidir. Ayrıca şehirde sayısız kongre düzenlenmektedir. Bu nedenle İstanbul üzerinden Leipzig’e çok sayıda sefer düzenlenmektedir. Alo Bilet Hattı üzerinden İstanbul’dan Leipzig’e sefer düzenleyen uçak firmalarını görüntüleyebilir ve kolaylıkla Leipzig uçak biletinizi satın alabilirsiniz.

Leipzig Havalimanı

Şehirde bulunan havalimanı Almanya’nın 13. büyük havalimanıdır. Leipzig Havalimanı’nın yapımına 1926 yılında başlanmış ve 1927 yılında açılmıştır. Zamanla büyütüp günümüze kadar yenilenerek geliştirilmiştir. Leipzig Halle Havalimanı şehir merkezine yaklaşık 21 km uzaklıktadır. Havalimanından şehir merkezine ulaşım taksi, tren ve tramvay ile gerçekleştirilir. Ulaşım 15-20 dakika arası sürmektedir. Leipzig Halle Havalimanı’nın yıllık yolcu kapasitesi 2,3 milyondur.

Leipzig Hakkında Genel Bilgiler

Almanya’nın Saksonya eyaletinde yer alan Leipzig’in nüfusu 520 bindir. Kentin yüz ölçümü 267,60 kilometrekaredir. Şehir yaklaşık 2 – 3 gün içerisinde gezilebilecek büyüklüktedir. Kültür ve Eğitim Merkezi denildiğinde Almanya’da ilk akla gelen şehir Leipzig’dir. Şehir, Atlantik iklim kuşağında yer alır. Bu nedenle şehri ziyaret etmek için en uygun zamanlar bahar ve yaz aylarıdır. Leipzig, 2010 yılında dünyada ziyaret edilecek şehirler sıralamasında 10. olmuştur. Şehirde gezilecek çok sayıda alan mevcuttur. Leipzig Hayvanat Bahcesi, Leipzig Opera Binası, , Leipzig Kilisesi, Yeni Ticaret Fuari merkezi, Thomas Müzesi, Bach Müzesi, Uluslar Muharebesi Anıtı (Voelkerschlachtdenkmal), Saint Nicholas Kilisesi gezilecek yerlerin bazılarıdır. Bu yerlerden Uluslar Muharebesi Anıtı, Almanya’nın en büyük anıtıdır. Kente uğradığınızda mutlaka ziyaret etmeniz gereken restoran Auerbachs Keller’dir. Bu eşsiz mutfak 600 yıllık bir geçmişe sahiptir. Leipzig mutfağında Sakson mutfağının geleneksel izleri yer alır. Kentin en önemli içeceği kahvedir. Kahvesiyle ünlü sayısız kafe bulunmaktadır. Bunlardan en önemli olanı Zum Arabischen Coffe Baum mutlaka gitmeniz gereken bir mekandır.

Alobilethatti.com adresi üzerinden alacağınız Leipzig uçak bileti ile yolculuğunuzu en uygun fiyata getirmiş olacaksınız. Alo Bilet Hattı’nın uygun uçak bileti avantajlarından yararlanmak istiyorsanız üst bölümde yer alan arama kutucuğu aracılığıyla Leipzig uçak bileti sorgulamanız yeterli olacaktır. Yurt dışına seyahat edenlerin bir numaralı tercihi olan Alo Bilet Hattı ailesiyle siz de keyifli bir yolculuğun tadını çıkarın.