Letonya Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Letonya Uçak Bileti

letonya-ucak-biletiLetonya’ya Seyahat

Avrupa turları içerisinde kendine yer bulan Letonya, birçok kişinin yurtdışı seyahatlerinde ki durağı oluyor. Sürekli olarak yabancı turist sayısını arttıran ülke de turizm alanında yaptığı atılımlar ile birlikte çok daha etkili bir rol oynuyor. Başkent Riga, gelen turistleri en iyi şekilde karşılayan kentlerden bir tanesi olarak gösterilebilir. Şehir için Kuzey’in Paris’i yakıştırması yapılırken gerek tarihi yapıları gerekse de kendisine özgü olan mimarisi bu havayı yansıtıyor. Letonya uçak bileti alan kişilerin ilk tercihi de ülkenin en iyi havalimanı olan Riga Havalimanı oluyor. Hem ulaşım imkânlarının kolaylığı hem de modern yapısı havalimanını yolcular için önemli bir nokta haline getiriyor.

Letonya Riga Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Şehir içerisinde tramvay, troleybüs ve otobüsler ile toplu taşıma işlemleri gerçekleştirilmektedir. Bu araçlara taksiler yardımcı olmaktadır. Sabah saat 5’ten itibaren bu toplu taşıma araçları kullanılmaya başlar. Gece saat 1’e kadar da bu ulaşım imkânları devam etmektedir. Eğer kişiler havalimanına gece saat 1’den sonra varmak isterlerse bu aşamada taksileri kullanmaları gerekecektir. Diğer toplu taşıma araçlarına göre taksiler biraz daha yüksek ücretler talep etmektedir. Ancak birkaç kişilik bir yolculukta kişiler için uygun fiyatlar ortaya çıkacaktır.

Letonya Riga Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Riga Havalimanı ile şehir merkezi arasında raylı sistemler ile çok kolay bir ulaşım gerçekleşebilir. Biletler durakların hemen yakınında yer alan büfelerde satılmaktadır. Bunun yanı sıra taksiler de havalimanının çıkışında kişileri hazır bir halde beklemektedir. Bu taksilere binerek de kişiler istedikleri noktaya ulaşım sağlayabileceklerdir. Letonya uçak bileti alarak ülkeye gelen kişilere sunulan son seçenek araç kiralama imkânları olacaktır. Uygun fiyatlarda araçlar kiralanarak kişiler şehrin istedikleri noktasına kendi araçları ile gidebilirler.

Letonya Riga Havalimanı Hakkında Kısa Bilgiler

Yalnızca 1 adet pisti bulunan Riga Havalimanı, ülkenin en önemli havalimanıdır. Yıllık yaklaşık olarak 5 milyon kişi bu havalimanını kullanmaktadır. Mevcut imkânları bu sayıyı kolaylıkla karşılayabilmektedir. Ancak bu sayının artışı için yapılan çalışmalar çok fazla sonuç vermemektedir. Genel olarak sayı bu seviyelerde kalmaktadır. 1973 senesinde açılan ancak kendisini iyi bir şekilde geliştiren havalimanı uzun yıllar Letonya’nın en iyi havalimanı olmaya devam edecektir.

Ucuz Letonya Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Letonya’ya havayolu ulaşımı ile gidecek olan kişilerin uçak bileti ihtiyaçları her zaman Alo Bilet Hattı sitesi üzerinden karşılanmaktadır. Binlerce kişi siteye girerek uçak biletlerini satın alırken Letonya’ya gidecek olan kişiler de site üzerinden ihtiyaçları olan uçak biletlerini bulabilirler. Bulunan bu biletlerin ödeme işlemlerinde de kişilerin endişelenmesine gerek yoktur. Kredi kartına yapılan taksit işlemleri ile birlikte çok basit bir şekilde alışverişler gerçekleşmektedir. Alışveriş sonrasında kişiler biletlerini elektronik ortamda görüntüleyebilir ve havalimanında isterlerse teslim alabilirler.