Libreville Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Libreville Uçak Bileti

libreville-ucak-biletiLibreville Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Ülkemizden Afrika’ya gidecek olan kişiler ilk etapta uçak bilet işlemlerini tamamlıyorlar. Bu doğrultuda kişiler, alo bilet hattı sitesine girerek buradan biletlerin araştırılması ve sonrasında satın alınması işlemlerini gerçekleştiriyorlar. Bu işlemlerde kişiler herhangi bir üyelik işlemi gerçekleştirmeden sitenin direkt olarak sunduğu imkânları kullanıyorlar. Bu işlemler yalnızca birkaç dakika sürerken sitenin sunduğu farklı ödeme seçenekleri ile birlikte ucuz uçak bileti imkânlarından rahatlıkla ziyaretçiler faydalanıyor.

Libreville Hakkında Bilgiler

Komo Nehri’nin yakınına kurulan şehir, Gabon’un en büyük şehri olmasının yanında başkentidir. Tarihi boyunca birçok farklı olumsuzluk ile karşılaşan şehir, günümüze kadar gelişimini sürdürerek Afrika kıtasında ziyaret edilen ve söz sahibi olan bir şehir haline gelmiştir.

Libreville Nüfusu: 578.156

Libreville Yüzölçümü: 929 km2

Libreville Tarihi Hakkında Bilgiler

Bilindiği üzere Afrika kıtası üzerinde yer alan birçok şehrin çok eski bir tarihi bulunmuyor. Genellikle 16 ve 17. yüzyıllarda Afrika’ya çıkan Avrupa devletleri burada yer alana topraklara şehirleri kuruyorlar. Libreville için de benzer bir durum söz konusu. Eski dönemde kabilelerin yaşadığı topraklara 1983 senesinde Fransa ulaşıyor ve burayı bir sömürge merkezi haline getiriyor. Köle ticaretinin yapıldığı şehirde kayıklar ile o dönemde birçok insan dünyanın farklı noktalarına gönderiliyordu. Bu dönemde gönderilmekten kurtulan köleler ise bölgede özgür şehir anlamına gelen Libreville şehrini kurdular. Fransızlardan kaçmayı başaran kişiler şehrin içerisine sığında ve kendisini korudu. Böylesine etkileyici bir tarihi bulunan şehri gezerken bu özellikler, rahatlıkla fark edilebilir.

Libreville’in İklimi ve Bitki Örtüsü

Şehirde tropikal iklimin hüküm sürdüğü söylenebilir. Genel olarak yıl içerisinde sıcaklık farkları çok yüksek seviyelerde değildir. Bu sebeple uçak bileti alarak şehre gidecek olan kişiler yılın her dönemini tercih edebilirler. Haziran ayı ile Ağustos ayı arasında şehirde genellikle yağmurlar görülmez. Sıcaklıklar ise 25 derece civarında seyreder. Bu dönem şehre gidecek olan kişiler için en uygun dönemdir. Eylül ve Mart ayları arasında şehir yoğun bir yağmur görür ve yaşam oldukça zorlanır.

Libreville’in Lezzetli Yemekleri

Şehrin kendisine özgü mutfağı, giden herkesi etkilemektedir. Genel olarak bölgede balık tüketimi çok fazladır. Balıklar kızartılarak servis edilir ve oldukça lezzetlidir. Manyok denen bitkinin yaprağı da şehirde tüketilen besinler arasında yer alır. Şehirde Fransa etkileri rahatlıkla görülmektedir. Fransız mutfaklarından yemeklerinden seçenekler sunan çok sayıda restoran şehirde bulunmaktadır.

Libreville’in Gezilecek Yerler

Oldukça misafirperver bir şehre gittiğinizi ilk dakikalardan itibaren anlayabilirsiniz. Şehirde gezintiniz şehrin müze ve tiyatrolarından başlayabilir. Kısa süre içerisinde şehrin mimarisi sizleri etkileyecektir. Şehir merkezinden 30 km. uzaklıkta ise şehrin plajları yer alır. Oldukça sessiz olan bu plajlarda da gelen ziyaretçiler rahatlıkla zaman geçirebilirler. Birçok kişi şehrin yakınında bulunan yarımadayı da ziyaret etmektedir.