Libya Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Libya Uçak Bileti

libya-ucak-biletiLibya’ya Seyahat Etmenin Kolay Yolu

Osmanlı tarihinde de önemli bir yere sahip olan Libya, günümüzde yaşadığı iç karışıklıklardan sonra refaha erme sürecindedir. Ülkenin en büyük kenti ve başkenti olan Trablusgarp, tarihimizde de son derece önemli bir yere sahiptir. Genellikle Libya uçak bileti alarak ülkeye giden kişiler bu şehre gelmekte ve ülkenin tüm kültürünü bu şehir üzerinden gözlemleyebilmektedir. Ulaşımları için de şehre ve bu bölgeye hizmet veren Tripoli Havalimanı tercih edilir. Havalimanı şehrin 34 km. dışarına kurulmuştur. Bu sebeple de ulaşımda kişilerin seçeneklerden en mantıklı olanlarını değerlendirmesi gerekir.

Libya Tripoli Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Şehirde havalimanına gitmek için birçok kişi taksileri tercih eder. Hem şehre gelen hem de şehir merkezinden havalimanına giden kişilere taksiler önerilmektedir. Önerilen bu taksilerden normal ücretlerin dışında ücretler talep edilebilir. Kişilerin zor durumda kalmaması için ilk olarak pazarlık yapması sonrasında ise taksiler ile havalimanına ulaşım sağlaması gerekir. Aksi halde çok yüksel ücretler ödenmek zorunda kalınabilir.

Libya Tripoli Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Havalimanından şehir merkezine gidecek olan kişiler için ise taksilerin yanı sıra araç kiralama firmaları alternatif oluşturmaktadır. Bu alternatif çerçevesinde kişiler ilk olarak firmalar ile görüşerek nasıl bir araç kiralamak istediklerine karar verirler. Kendilerine sunulan fiyatlar ve araçlar arasından en uygun teklif değerlendirilerek araçlar kiralanabilir. Sonrasında yarım saat içerisinde kişiler rahatlıkla şehir merkezine ulaşım sağlayacaklardır.

Libya Tripoli Havalimanı Hakkında Kısa Bilgiler

Tripoli Havalimanı, Libya uçak bileti alan kişilerin genelde ilk durağı olmaktadır. Ülkenin en önemli havalimanıdır. Yıllık 3 milyonun üzerinde kişi havalimanını kullanmaktadır. Bunun yanı sıra havalimanında yeni dönemde yenileme çalışmaları yapılmıştır. Belirli dönemlerde kapanan havalimanı iç savaş döneminde çok büyük hasarlar almıştır. Bu hasarların onarılması döneminde havalimanı kapalı kalmış ancak sonrasında tekrar hizmete girmiştir. Günümüzde oldukça ilgi çekici bir mimariye sahiptir ve son derece sorunsuz bir havayolu ulaşımı imkânı sunmaktadır.

Ucuz Libya Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Libya’ya ulaşımda kişiler ucuz uçak bileti almak istiyorlarsa ellerini çabuk tutmaları gerekmektedir. Direkt olarak ülkeye ulaşım için Türk Hava Yolları’nın İstanbul’dan uçuşları düzenlenmektedir. Bu uçuşlar direkt olarak Libya’ya gitmek isteyen kişilerin tek seçeneğidir. Tek seçenekli uçuşlarda uçaklar oldukça çabuk sürede dolmaktadırlar. Bu sebeple de kişiler ulaşımı gerçekleştirecekleri tarihten olabildiğince öncesinde Alo Bilet Hattı sitesine girerler. Bu site üzerinden Libya’ya yapılacak olan seferin tüm ayrıntıları görülmektedir. Biletlerin fiyatı, uçakta sunulan imkânlar, uçağın doluluk oranı, kalkış ve iniş saatleri gibi birçok farklı özellik bilet seçim ekranında kişilere sunulur. Bu ekran sonrasında biletleri satın almayı düşünen kişiler rahatlıkla ödeme işlemini kredi kartları ile yapabilirler. Sonrasında uçak biletleri satın alınmış olmaktadır. Uçuşlar herhangi bir sorun olmadan gerçekleşecektir.