Linz Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Linz Uçak Bileti

linz-ucak-biletiLinz Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Linz’e ve diğer Avrupa kentlerine gitmeyi düşünen kişilerin ulaşımda ilk tercihi her zaman havayoludur. Birçok kişi avantajlar ile birlikte alo bilet hattı sitesi üzerinden bilet alışverişlerini yaparlar. Bu uçak bileti alışverişlerinde ilk olarak gidecekleri şehre ait uçak biletleri görüntülenir. Tarihleri, saatleri ve havayolu firmaları farklı olan bu bilet seçenekleri arasından kişiler seçimlerini rahatlıkla yaparlar. Kendilerine uygun biletleri belirledikten sonra ise herkes için uygun olan farklı ödeme seçenekleri değerlendirilerek biletler satın alınır.

Linz Hakkında Bilgiler

Avusturya’nın üçüncü en büyük kenti olan Linz, Yukarı Avusturya Eyaleti’nin de başkentidir. Şehir Tuna Nehri’nin her iki tarafına da kurulmuştur. Şehrin nüfusu çok fazla olmamasına rağmen oldukça gelişmiş bir şehir olduğu söylenebilir. Avusturya’ya giden kişilerin şehri kesinlikle görmesi önerilir.

Linz Nüfusu: 191.107

Linz Yüzölçümü: 96 km2

Linz Tarihi Hakkında Bilgiler

Şehir ilk olarak Lentia adıyla birlikte Roma İmparatorluğu tarafından kurulmuştur. 799 senesinde ise şehrin adı Linz olarak değiştirilmiştir. Kurulduğu dönemden itibaren Avrupa’nın önemli kentleri arasında gösterilen şehir birçok mücadele ve savaşa şahitlik etmiştir. Özellikle İkinci Dünya Savaşı sırasında kent çok önemli bir rol oynamıştır ve savaşa yön vermiştir. Bu özellikleri sebebiyle de şehirde birçok yapı inşa edilmiş ve günümüze kadar bu yapılar aynı şekilde gelmiştir. Adolf Hitler, Linz’in sınır kasabasında dünyaya gelmiştir. Sonrasında çocukluğu Linz’de geçen Hitler belirli bir süre sonra Viyana’ya geçmiştir.

Linz’in İklimi ve Bitki Örtüsü

Genel olarak Avusturya içerisinde karasal iklimin etkileri görülür. Ülkenin yüzölçümü çok fazla olmadığı için şehirler arasında da çok fazla iklimsel farklılıklar görülmez. Karasal iklimin etkisiyle birlikte kış ayları çok soğuk geçmektedir. Kar yağışı ile desteklenen bu dönemlerde dışarıda vakit geçirmek oldukça zor bir hal alır. İlkbahar aylarında ise sıcaklıklar artmaya başlar. Yaz ayları geldiğinde günler çok sıcak geçmeye başlar ve yağışlar kesilir. Bu dönem şehri ziyaret etmek isteyen kişiler için en doğru dönemdir. Ucuz uçak bileti ile şehre gelenler genellikle bu dönemde gelmeyi tercih ederler.

Linz’in Lezzetli Yemekleri

Fransa ve İtalya mutfaklarından büyük oranda etkilendiği söylenebilir. Şehirde et tüketimi oldukça yoğundur. Birçok kişi her öğününde et ürünlerini tüketir. Bu doğrultuda ülkemiz ile çok büyük farklılıklar göstermez. Etin yanında sebzeler ve makarna çeşitleri de bolca tüketilmektedir. Son olarak yüksek kalori içeren tatlılar ile öğün tamamlanır.

Linz’in Gezilecek Yerler

Şehirde katedrallerin yanı sıra müzeler gezilmesi gereken ilk yerlerdir. Bu yapıların tamamı, muhteşem bir mimariye sahiptir. Şehre giden kişiler birçok evin dahi mimarisinden etkilenecektir. Birkaç gün içerisinde şehrin her noktası rahatlıkla gezilebilir. Tarihi oldukça eskiye dayanan şehirde ilgi çekici çok sayıda tarihi eser müzelerde sergilenmektedir.