Lizbon Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Lizbon Uçak Bileti

lizbonLizbon Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Uçak bileti alışverişlerin internet siteleri, alışverişlerin yapıldığı ilk nokta oluyor. Günümüzde bilgisayarlardan ve akıllı telefonlardan rahatlıkla tüm alışverişler gerçekleştirilebiliyor. Bunun için kişiler alo bilet hattı sitesine girerek bilet alışverişlerini kısa süre içerisinde tamamlayabilirler. Bu işlemlerde ilk olarak kişiler gidecekleri şehre ait bilet seçeneklerini görüntülüyorlar. Bu işlemlerden sonra ise seçtikleri biletlerin satın alınması işlemine geçiliyor. Burada sitenin sunduğu farklı ödeme seçenekleri arasından seçim yapılıyor. Bu işlemler de birkaç dakika içerisinde tamamlanabiliyor.

Lizbon Hakkında Bilgiler

Portekiz’in başkenti olan şehir, aynı zamanda en gelişmiş, en zengin ve en büyük büyük şehridir. İstanbul’a benzer bir biçimde yedi tepe üzerine kurulmuştur. Şehrin içerisinden geçen tramvaylar ve Haliç’e çok benzeyen görüntüsü sebebiyle birçok kişi şehri İstanbul’a benzetmektedir. Genellikle Portekizliler de Türk insanına oldukça benzer yönler taşırlar. Bu durum hem ülke hem de şehirlerarasında bir yakınlık doğurmuştur.

Lizbon Nüfusu: 530.847

Lizbon Yüzölçümü: 84 km2

Lizbon Tarihi Hakkında Bilgiler

Şehirde yapılan kazılardan sonra bulunan eserlerde, şehrin milattan önce 1200 senesinden itibaren yerleşim yeri olarak kullanıldığı ortaya çıkmıştır. Şehrin tam anlamıyla kurulması ise Truva’dan kaçan Yunanlılar tarafından olmuştur. Şehir ilerleyen dönemlerde Roma İmparatorluğu’nun himayesi altına girmiştir. Bu dönemden halk çok memnun olmasa da dünyanın en büyük imparatorluklarından birisi olan Roma İmparatorluğu, şehrin hızlı bir gelişim içerisine girmesini sağlamıştır ve şehirde birçok eser bırakmıştır. Şehir 711 senesinde Arapların eline geçmiş ve daha kozmopolit bir hal almıştır. Ancak sonrasında Portekiz Kralı tarafından kuşatılan şehir ele geçirilmiş ve bir Portekiz kenti haline gelmiştir.

Lizbon’un İklimi ve Bitki Örtüsü

Oldukça yumuşak bir iklime sahip olan Lizbon’da kış ayları dahi çok ılık geçmektedir. Bu özelliği ile birlikte Avrupa’nın kışları en yumuşak geçiren başkenti olma özelliği taşır. Mayıs aylarından başlayan seyahat dönemi Eylül ayına kadar devam eder. Ucuz uçak bileti ile şehre gelen yabancı turistler genellikle bu zaman aralığını seçmektedir.

Lizbon’un Lezzetli Yemekleri

Şehir bir liman kenti olduğundan deniz ürünleri oldukça yoğun bir biçimde kullanılmaktadır. Bu balıklar arasında Morino en çok tercih edilen çeşididir. Balıklardan şehirde kek dahi yapılmaktadır. Bunun yanı sıra kırmızı et tüketimi de oldukça yoğundur. Şehirde yer alan çok sayıda restoren yemek saatlerinde kusursuz bir hizmet sunmaktadır. Balık lokantaları ve et lokantaları rahatlıkla ziyaret edilebilir.

Lizbon’un Gezilecek Yerler

Tarihi eserleri inceleyerek gezintilerine başlamak isteyen kişiler Alfama Bölgesi’ne gidebilirler. Bu bölge tarihin yansıtıldığı ve anlatıldığı bölge olarak bilinir. 25 Nisan Köprüsü de şehre gidildiğinde görülmesi gereken yerler arasında yer alır. Gece hayatı da bulunan şehirde günün her saatinde eğlenceli vakit geçirilebilir. Ayrıca alışveriş imkânları da oldukça gelişmiş düzeydedir.