Lüksemburg Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Lüksemburg Uçak Bileti

luksemburg-ucak-biletiSeyahat etmenin günümüzde birçok seçeneği mevcuttur. Bunlardan en çok kullanılanları karayolu ve havayoludur. Fakat uzun mesafelerde özellikle yurt dışına olacak yolculuklarda en avantajlısı havayoludur. Havayolu ile yolculuklar hem kısa sürmekte hem de erken bilet alma seçenekleriyle daha uygun fiyatlarla gerçekleştirilmektedir. Avrupa’nın göbeğinde yer alan Lüksemburg’a uçak biletinizi Alo Bilet Hattı sayesinde kolaylıkla satın alabilir ve güzel bir yolculuk yapabilirsiniz.

Lüksemburg Havalimanı

İstanbul Lüksemburg arası uçuş mesafesi 3 saat 50 dakikadır. Lüksemburg’a her gün sefer düzenleyen firmaları Alo Bilet Hattı üzerinden öğrenebilirsiniz.

Lüksemburg Hakkında Genel Bilgiler

Lüksemburg Büyük Dukalığı’nın başkenti olan Lüksemburg’un nüfusu 107 bindir. Batı Avrupa şehirlerinden birisidir. Şehirde resmi dil olarak Lüksemburgca konuşulmaktadır. Ayrıca Lüksemburg’da Almanca ve Fransızca dilleri de konuşulmaktadır. Şehirde para birimi olarak Euro kullanılmaktadır. Lüksemburg şehrinde ılıman okyanus iklimi hakimiyet sürmektedir. Bu nedenle şehri ziyaret etmek için tercih edebileceğiniz en uygun zaman yaz ayları olacaktır. Ülkenin ve şehrin Türkiye ile arasındaki zaman farkı 1 saattir. Lüksemburg’da Hamilus Meydanı’na yakın bir otel tutarak şehri gezme konusunda daha avantajlı olursunuz. Lüksemburg’da şehir içi ulaşım bilet fiyatları 1,5 Euro değerinde olan otobüslerle sağlanmaktadır. Lüksemburg Avrupa’nın en düzenli şehirlerindendir. Şehir Ville Haute ve Ville Baste şeklinde ikiye ayrılır. Kenti gezmeye Ville Haute’den başlayabilirsiniz. Şehirde gezmeniz gereken başlıca yerler: The Grand Ducal Palace (Büyük Dük Sarayı), Lüksemburg Kalesi, Petrusse Cetemates, Banka Müzesi, Ulusal Tarih ve Sanat Müzesi, Mudam Lüksemburg ve Adolphe Köprüsü olarak sıralanabilir. Ayrıcı ülkenin en büyük dini merkezi olan Cathedrale Notre-Dame de mutlaka görülmelidir.

Lüksemburg’a seyahat eden binlerce insanın ilk tercihi olan Alo Bilet Hattı sayesinde siz de keyifli ve kazançlı bir yolculuk gerçekleştirmek istiyorsanız üst tarafta bulunan bilet sorgulama panelini kullanabilirsiniz. http://www.alobilethatti.com/ üzerinden Lüksemburg uçak bileti satın almak gayet kolay. Lüksemburg seyahatinizde cebiniz zarar görmeden sorunsuz bir yolculuğun tadını çıkaracaksınız. 7/24 online bilet satın alabileceğiniz sitemiz üzerinden dilerseniz telefon numaralarımızı arayarak da bizimle iletişime geçebilirsiniz.