Lusaka Uçak Bileti, Ucuz Lusaka Uçak Bileti Fiyatları

Lusaka Uçak Bileti

Lusaka’ya Uçakla Seyahat

Afrika’nın en gelişmiş şehirlerinden birisine gitmek isteyen kişiler Lusaka’yı ziyaret edebilirler. Günümüzden 100 sene öncesinde kadar yalnızca bir köy olan şehir, İngiltere’nin bölgedeki demiryolu inşaatı ile birlikte büyümeye ve gelişmeye başlamıştır. Afrika’da önemli bir ticaret noktası haline gelen şehir gelişimine günümüzde de devam etmektedir. Birçok kişi iş için ülkemizden şehre Lusaka uçak bileti satın alarak gitmektedir. Bu ulaşımlarında kişiler aktarma yapmak zorunda kalırlar. Günümüzde direkt olarak şehre ulaşım mümkün olmamaktadır.

Lusaka Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Havalimanına ulaşım sağlayacak olan kişiler rahatlıkla minibüsleri tercih edebilirler. Minibüsler hem ekonomiktir hem de çok hızlı bir ulaştırma sağlar. Çok fazla minibüs rotası olduğu için genellikle kişiler gidecekleri noktaya en kısa yoldan minibüsle ile gitmektedir. Bunun yanı sıra taksiler de şehir içerisinde ulaştırma hizmeti sunmaktadır. Ancak taksilerde taksimetre kullanılmaz. Bu sebeple de fiyatlar genel olarak biraz pahalı olmaktadır. Kişiler eğer taksileri tercih etmeyi düşünüyorlarsa gidecekleri noktayı belirterek pazarlık yapmaları gerekmektedir.

Lusaka Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Havalimanından taksiler ile birlikte şehir merkezine 20 dakika sürede gidilebilmektedir. Ancak ücret konusunda öncesinde anlaşılması gerekir. Bunun yanı sıra kişiler havalimanından araç kiralayabilirler. Araç kiralama firmalarında da araçların fiyatları çok ucuz değildir. Ancak uzun süre şehirde kalacak kişiler için son derece uygun olmaktadır. Şehir içi rotalar sıklıkla değiştiğinden minibüs kullanımı biraz zor olmaktadır. Bu sebeple de taksi yerine kiralık araçlar kullanılabilir.

Lusaka Havalimanı Hakkında Kısa Bilgiler

Yılda 2 milyon yolcuya hizmet veren Lusaka Havalimanı, Zambiya’nın en önemli havalimanlarından birisi olarak gösterilmektedir. Genellikle Afrika’da yer alan diğer ülkelerin büyük kentlerine seferler düzenlenmektedir. Bu Afrika kentlerinin dışında Dubai de havalimanından ulaşılabilecek noktalardan birisidir. Yeni dönemde hükümet havalimanına bir destek yaparak genişletme çalışmaları yapmayı düşünmektedir. Bu doğrultuda yeni bir terminal binasının havalimanına eklenmesi gündemde yer alan ilk maddedir.

Ucuz Lusaka Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Afrika’ya yapılan yolculuklarda kişiler genellikle aktarma yapmak durumunda kalıyorlar. Yalnızca Afrika’nın en büyük kentlerine giderken kişiler tek sefer ulaşım sağlayabiliyor. Lusaka bu aşamada her ne kadar Zambiya’nın önemli bir kenti olsa da dünya çapında önemi belirli seviyede kaldığından ülkemizden direkt olarak seferler düzenlenmiyor. Aktarma işlemi ile kente gidebilecek olan kişiler bu işlem doğrultusunda 13 saatlerinde havayolu ulaşımında harcıyorlar. Bu sebeple de kişiler genellikle havayolu firmalarını seçerken doğru seçimler yapmayı amaçlıyor. Kaliteli firmalar ile uçuşlara katılan kişiler konforlu bir yolculuk gerçekleştirebilirler. Aksi durumda Lusaka uçak bileti alarak gerçekleşen bu yolculuk eziyete dönüşecektir. Bu sebeple de Alo Bilet Hattı sitesine girerek kişiler rahatlıkla uçak biletlerini araştırabilirler. Yapılacak olan aktarmalar ile birlikte en iyi şekilde ulaşım Lusaka kentine sağlayacaklardır.