Lyon Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Lyon Uçak Bileti

lyon-ucak-biletiİstanbul’dan direkt uçuşla Lyon’a yaklaşık 3-4 saat arasında varılabilir. Alo Bilet Hattı sizlere en uygun fiyatlarla Lyon uçak bileti alma şansını sunuyor. Sitemiz üzerinden Lyon uçak bileti kamyanyalarına göz atarak uçak biletinizi satın alabilirsiniz.

Lyon Havalimanı

Lyon-Saint-Exupéry Havaalanı 13 Nisan 1975 tarihinde açılmıştır. Havalimanının şehir merkesine uzaklığı 20 km’dir. Havalimanına ulaşım otobüs, taksi, transfer, tramvay ve demiryolu ile sağlanmaktadır. Lyon-Saint-Exupéry Havaalanı içerisinde konaklayabileceğiniz Ibis Budget Hotel, Hotel Kyriad Aéroport Saint Exupéry ve NH Lyon Airport otelleri bulunuyor. Havalimanında 3 adet terminal bulunuyor ve yıllık toplam yolcu kapasitesi yaklaşık 10 milyon civarındadır. Havalimanının otoparkı da oldukça büyüktür. 6 otoparkı ile toplam 16 bin araç kapasitesi mevcuttur.

Lyon Hakkında Genel Bilgiler

UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Lyon Fransa’da yer alır. Nüfusu 484.344’tür. Fransa’nın 3. büyük kenti olan şehir mutfağı ile ünlü bir gastronomi şehri olarak bilinir. Şehirde karasal iklim görülür ve Türkiye ile arasında 1 saatlik bir zaman farkı vardır. Şehri ziyaret etmeyi düşünüyorsanız en ideal zaman Mayıs – Eylül arasıdır. Lyon’da ulaşım ağı son derece gelişmiştir. Kentin her yerine metro ve otobüs kullanarak gidebilirsiniz. Lyon şehri içerisinde Interpol, Euronews ve Uluslararası Kanser Araştırmaları Ajansı gibi kuruluşların merkezleri yer alır. Şehirde gezmeniz gereken yerlerin başında  Fourviere Tepesi, La Croix-Roisse, Vieux Lyon-Old Lyon ve Presquile gelir. Bu 4 bölge de UNESCE Dünya Mirası Listesi’ne alınmıştır. Daha sonra Rhone Nehri ve Saone Nehri ve çevrelerini mutlaka gezip görmelisiniz. Parc de la Tete d’Or, Fransa’nın en büyük parklarından olan bu parkda doğanın keyfini çıkarmayı da unutmayın. Lyon’a uğrayınca tatmanız gereken yerel lezzetler ise Canut ve Paul Bocuse’dir.

Fransa’nın en önemli şehirlerinden Lyon’a uçak biletinizi üst kısımda yer alan bilet satın alma kısmını kullanarak satın alabilirsiniz. http://www.alobilethatti.com/ üzerinden bilet satın alarak Lyon’a seyahat eden binlerce yolcu arasına siz de katılın. Alo Bilet Hattı ile firmaların kampanyalarından anında haberdar olarak ucuz uçak bileti fırsatlarını kaçırmayın.