Madrid Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Madrid Uçak Bileti

madrid-ucak-biletiİspanya’nın görkemli şehri Madrid’e yolculuk etmek çok kolay. Tabi yolculuk için ilk tercihiniz havayolu olmalıdır. Tren veya karayolu ile de seyahat edebilirsiniz fakat bu durum zamanınızın çoğunun yollarda geçmesine neden olacaktır. Madrid Türkiye’den 1 saat geridedir. Uçak biletinizi alırken bunu göz önüne alınız. Türkiye’den Madrid’e en çok uçuş İstanbul üzerinden gerçekleştirilir. Havayolu ile Madrid’e toplam yolculuk süresi yaklaşık 4,5 saattir. Madrid’e hem aktarmalı hem de doğrudan uçuş seferleri düzenlenmektedir. Bu seferleri Alo Bilet Hattı ile görüntüleyebilir Madrid uçak bileti satın alabilirsiniz.

Madrid Havalimanı

Adolfo Suárez, Madrid Barajas Uluslararası Havalimanı, Madrid’de yer alan havalimanıdır. 1928 yılında açılmıştır. Madrid Havalimanı’nın şehir merkezine uzaklığı 12 km’dir. Havalimanına ulaşım otobüs, taksi ve metro ile gerçekleştirilir. 4 terminali bulunan havalimanının yıllık toplam yolcu kapasitesi 50 milyon civarıdır. Madrid Havalimanı Avrupa’nın en büyük 4 havalimanından biridir.

Madrid Hakkında Genel Bilgiler

İspanya’nın Başkenti Madrid Avrupa’nın en büyük 3. şehridir. Şehrin nüfusu 6 milyonun üzerindedir. Resmi dil İspanyolca, para birimi Euro, hakim olan iklim karasal iklimdir. Madrid şehri Manzanares Nehri üzerinde yer alır. Şehri ziyaret etmek istiyorsanız en uygun dönem ilkbahar ve sonbahar aylarıdır. Madrid’de şehir içi ulaşım oldukça kolay, toplu taşıma fiyatları gayet ucuzdur. Şehir içi ulaşımlarda metro, otobüs, tren ve taksi seçenekleri kullanılabilir. Metro ağı Madrid’de son derece gelişmiştir. Madrid, gezerek bitiremeyeceğiniz bir şehir. Şehirde turistik değeri olan onlarca mekan bulunuyor. Plaze de Toros de Las Ventas, 25.000 kapasiteli dev arenada boğa güreşleri yapılmaktadır. Boğa güreşine meraklıysanız burayı ziyaret edebilirsiniz. Arena 1931 yılında yapılmıştır. Plaza de Cibeles, şehrin en önemli meydanlarından birisidir. Debod Tapınağı, en eski tapınaklardan birisidir, Mısırlılar tarafından tamamlanmıştır.

İspanya’nın başkenti ve metropol şehri Madrid’e uçmak artık çok kolay ve avantajlı. Alo Bilet Hattı sizlere sunduğu ucuz uçak bileti fırsatlarıyla sorunsuz bir yolculuk gerçekleştirmenizi sağlıyor. Madrid uçak bileti satın alma işleminizi alobilethatti.com üzerinden üst tarafta yer alan bilet sorgulama ekranını kullanarak kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.