Male Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Male Uçak Bileti

male-ucak-biletiMale Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Male’ ye gitmek için ihtiyacınız olan uçak biletini uygun ücretlerden yararlanarak satın almak isterseniz ihtiyacınız olan en doğru adres alo bileti hattı internet sitesidir. Site üzerinde sadece Mali için değil, tüm destinasyonlar için uygun ücretli uçak bileti satın alabilirsiniz. Sitenin kullanıcıları için sunduğu ayrıcalıklardan yararlanmak için yapmanız gereken tek şey, internet bağlantısı olan herhangi bir cihaz üzerinden siteye giriş yapmaktır. On beş yılı aşkın bir süredir hizmet veren siteyi günün her saati ziyaret edebilir ve çok ekonomik ücretlerden yararlanarak uçak biletinizi satın alabilirsiniz.

Male Hakkında Bilgiler

Maldivler Cumhuriyeti’nin başkenti olma özelliğini taşıyan Male’ de tam 1200 tane ada bulunuyor. Male, Hint Okyanusu üzerinde yer alıyor. Ülkenin en sık ziyaret edilen şehri Male, her yıl binlerce kişi tarafından ziyaret edilmektedir. Yüz elli binden fazla kişinin yaşadığı Male kentine sizlerde istediğiniz zaman ucuz uçak bileti olanaklarından yararlanarak gidebilirsiniz. Kentte havayolu ulaşımının yapılığı havalimanı, İbrahim Nasir Uluslararası Havaalanı’dır. Uzun zamandan bu yana yolcularına hizmet veren havalimanında her gün çok sayıda uçak seferi düzenlenmektedir.

Male Nüfusu: 153.379
Male Yüzölçümü: 5,8 km2

Male Tarihi Hakkında Bilgiler

Male, tarihi uzun yıllar öncesine dayanan bir şehirdir. Kentte ilk yerleşimin binlerce yıl önce gerçekleştiği tahmin ediliyor. Senelerce farklı uygarlıkların işgallerine uğrayan Male, en çok hasarı ise Portekiz ve Hollanda’dan almıştır. Male, 1887 senesinde ise İngiliz topraklarına katılmıştır. Çok uzun süre sonra, yani 1965 yılında kent, bağımsızlığını kazanmıştır.

Male’nin İklimi ve Bitki Örtüsü

Male kentinin dört bir yanında tipik muson ikliminin etkileri hissedilir. Yıl içerisindeki sıcaklık ortalaması 25 ile 35 derece arasındadır. Şehir genel olarak yılın her anı oldukça sıcaktır. Bu nedenle kenti ziyaret etmek için her mevsim uygundur. Ancak özellikle Mayıs ile Aralık arasındaki aylarda kentte fazla yağış görüldüğü için, ziyaretlerinizi bu ayların dışındaki zamanlarda gerçekleştirmenizde fayda bulunuyor.

Male’nin Yöresel Lezzetli Yemekleri

Kendine has çok fazla lezzete sahip olmayan Male mutfağında, daha çok Hint ve Uzakdoğu mutfaklarına ait lezzetleri bulabilirsiniz. Baharatın Male mutfağında önemi büyüktür, bu nedenle pek çok yemekte baharatlardan yararlanılır. Male’ de hiç bir yerde alkol satışı olmaz, sadece otellerde alkol satışı vardır. Male’ nin önde gelen restoranlarından bazıları, Belle Amie Bistro, Khun Thai, Saffron ve Pine Cafe’ tir.

Male’nin Gezilip Görülecek Yerleri

Onlarca tarihi ve turistik yapıya ev sahipliği yapan Male’ de görülmesi gereken yapıların başında Cuma Camii, Cumhuriyet Meydanı, İslam Merkezi, Sultan Parkı ve Müzesi, Hulhumale Adası ve Muliaage Sarayı yer alıyor. Kenti gezmek için daha fazla vaktiniz varsa Male Fish Market, Grand Friday Mosque ve Sun Island Beach’ i de gezebilirsiniz.