Malmö Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Malmö Uçak Bileti

malmo-ucak-biletiTürkiye üzerinden Malmö’ye doğrudan uçak seferi bulunmamaktadır. Alo Bilet Hattı üzerinden alacağınız Malmö uçak biletleri ile Malmö’ye aktarmalı olarak gidebilirsiniz. İstanbul üzerinden yolculuk, aktarmalar dahil olmak üzere 5 – 7 saat arası sürmektedir. Malmö’ye en çok yolcu Alo Bilet Hattı’nı kullanarak sorunsuz bir şekilde ulaşmıştır.

Malmö Havalimanı Hakkında Bilgiler

3 Aralık 1972 yılında açılan Malmö Havalimanı küçük ama işlek bir havalimanıdır. Malmö Havalimanında 1 yolcu ve 2 kargo terminali bulunmaktadır. Havalimanı 2015 yılında 2 milyonun üzerinde yolcu taşımıştır. Havalimanı merkeze 26 km mesafededir. Ayrıca Danimarka ile bağlantı köprüsü olan Oresund köprüsüne 55 km mesafededir.

Malmö Hakkında Genel Bilgiler

665 binlik nüfusunun %16’sı Müslüman olan Malmö İsveç’in en büyük üçüncü şehridir. Malmö, İsveç’in güney sahillerinde yer alır. Bir liman kenti konumundadır. Göçmen nüfusu oldukça fazladır ve sürekli göç almaktadır. Şehre en yakın komşu kent Danimarka’nın başkenti Kopenhag’tır. İki şehir arası mesafa 20 km’dir ve bağlantı 2001 yılında açılan Oresund köprüsü ile sağlanmaktadır. Kuruluş tarihinin 1275 olduğu tahmin edilen Malmö, uzun yıllar Danimarka egemenliği altında kaldı. Malmö’nün İsveç’e katılması 1658 yılındaki Roskilde Antlaşması ile gerçekleşmiştir.

Malmö’de mevsimler arası fazla sıcaklık farkları gözlenmez. Bunun nedeni şehirde okyanus ikliminin hakim olmasının yanı sıra Gulf Stream akıntılarının yaşanmasıdır. Malmö’ye ziyaret gerçekleştirecekseniz en uygun mevsim yaz aylarıdır. Yaz aylarında şehirde 17 saat gündüz yaşanır. Pek çok kardeş şehri bulunan Malmö’nün Türkiye’den kardeş şehri Antalya’dır.  Malmö’de Skanetrafiken otobüsleri ile şehir içi ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Liman kenti olmasından ötürü Malmö mutfağı ağırlıklı olarak deniz ürünlerinden oluşmaktadır. Şehirde gezilecek yerlerin başında Gustav Adolfs Meydanı gelmektedir. Ayrıca Malmö Kalesi ve Pidammsparken’i de mutlaka görmelisiniz. Dini merkezlere meraklıysanız Aziz Petri Kilisesi’ni de ziyaret edebilirsiniz.

İsveç’in liman şehirlerinden Malmö’ye Alo Bilet Hattı aracılığı ile sorunsuz bir uçak yolculuğu gerçekleştirebilirsiniz. Malmö uçak biletinizi yukarı kısımda yer alan arama kutucuğunu kullanarak satın alabilirsiniz. Alo Bilet Hattı sizler için Malmö’ye sefer düzenleyen uçak firmalarının listesini derledi. Bunlar arasından en uygun fiyatlı uçak biletini kolaylıkla bulabilirsiniz.