Malta Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Malta Uçak Bileti

malta-ucak-biletiİstanbul üzerinden veya Türkiye üzerinden Malta’ya uçakla yolculuk süresi yaklaşık 2 saat’tir. Akdeniz’in en güzel ada ülkelerinden biri olan Malta’ya yolculuk etmeyi planlıyorsanız ve Alo Bilet Hattı üzerinden uçak biletinizi satın alabilirsiniz. Sitemiz üzerinden Malta’ya sefer düzenleyen tüm firmaları karşılaştırabilirsiniz. Alo Bilet Hattı sayesinde bütçenize uygun seçenekler arasından Malta uçak biletinizi kolayca satın alabilirsiniz.

Maltadaki Havalimanı

Valletta’ya 9 km uzaklıkta yer alan Malta Uluslar Arası Havalimanı 25 Mart 1992 tarihinde tam işlerlik kazanmıştır. Havalimanı bünyesinde 1 adet uçuş terminali ve 2 adet pist bulunur. Bu pistler asfalt zeminlidir. Havalimanına ulaşım otobüs ve taksiler aracılığı ile yapılır. Havalimanı bünyesinde otel bulunmaz fakat çevrede yakın olan Hotel Phoenicia Malta ve Castille Hotel otelleri bulunur.

Malta Hakkında Genel Bilgiler

Malta, bir Güney Avrupa ada ülkesidir. Akdeniz’de yer alır. Malta’nın nüfusu 445 bin civarıdır. Ülkenin yüz ölçümü 316 kilometrekare ile bölgedeki takımadaların en büyüğüdür. 1964 yılında bağımsızlığını kazanan Malta 1965 yılında Avrupa Konseyi’ne üye olmuştur. Son olarak 2004 yılında da Avrupa Birliği’ne üye olmuştur. Ülkede para birimi olarak Euro kullanılır. Sicilya’nın güneyinde yer alan bu ada ülkesinde doğal olarak Akdeniz iklimi görülür. Bunun neticesinde kışlar ılık ve yaz sezonu güzel geçer. Sonuç olarak yılda toplam 1,6 milyon turist ağırlayan bu ülke turistik açıdan oldukça değerlidir. Malta’da gezilecek yerlerin başında Blue Grotto gelir. Blue Grotto, Malta’nın güneyinde yer alan Qrendi şehrindedir. Blue Grotto büyük deniz mağaralarından oluşur. Ülkede yaz aylarında sayısız festival düzenlenir. Ülkeye gittiğinizde mutlaka denemeniz gereken kendine özgü Mc Ftira adlı hamburgeri ile ünlüdür. Siz de Akdeniz’in bu güzel ülkesini ziyaret ederek unutulmaz güzelliklerin tadını çıkarabilirsiniz.

Alo Bilet Hattı sayesinde küçük ve güzel ülke olan Malta’ya uçak biletinizi üst kısımda yer alan sorgu sayfası aracılığı ile satın almak son derece kolay. Alo Bilet Hattı sizlere en ucuz fiyatlarla Malta uçak bileti satın alma imkanı sunuyor. Havayolu firmalarının düzenlediği son kampanyaları inceleyerek ucuz uçak bileti satın alabilirsiniz.