Manisa Uçak Bileti, Ucuz Manisa Uçak Bileti Fiyatları

Manisa Uçak Bileti

Manisa Uçak BiletiManisa’ya yolculuk etmeyi düşünüyorsanız en doğru seçim havayolu ile uçak yolculuğu olacaktır. Uçakla gerçekleştirilecek seyahatler oldukça kısa sürmekte ve karayollarında harcamaktan kurtulacağınız değerli zamanınız size kalacaktır. Ayrıca maalesef ki kara yolları kaza riskinin en fazla olduğu alanlardır. Can ve mal kayıpları düşünüldüğünde öncelikli tercihin havayolu olması gerektiğini göreceksiniz.  Şehirde havalimanı bulunmuyor fakat Manisa’ya en yakın havalimanı olan İzmir Adnan Menderes Havalimanı sayesinde uçak yolculuğunuzu gerçekleştirebilirsiniz. İzmir’e komşu olan Manisa iline iniş yaptıktan kolaylıkla şehre ulaşabilirsiniz. Öncelikle yapmanız gereken tek şey Alo Bilet Hattı üzerinden Manisa uçak biletinizi satın almaktır. Manisa’ya yolculuk edenlerin büyük çoğunluğunun tercihi olan Alo Bilet Hattı sayesinde uçak bileti kampanyalarına ulaşabilir ve Manisa’ya hiçbir sıkıntı yaşamadan yolculuğunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Manisa’ya En Yakın Havalimanı

Manisa ilinde maalesef havalimanı mevcut değildir. Uçak yolculuğu yapmak isteyenler en yakın havalimanını tercih etmelidir. Manisa iline en yakın havalimanı İzmir Adnan Menderes Havalimanı’dır. İzmir merkezine 18 km mesafede olan Adnan Menderes Havalimanı’ndan ulaşım otobüs, taksi ve hızlı trenle sağlanmaktadır. Sivil statülü havalimanında 3 adet terminal bulunmaktadır. Terminal binasının toplam büyüklüğü 310.000 metrekaredir. İç hatlar terminal binası 200 bin metrekaredir ve yıllık yolcu kapasitesi 20 milyondur. Ayrıca terminal iç hatlar terminalinin otoparkı 2523 araç kapasitelidir. Dış hatlar terminali ise 110 bin metrekare olup yıllık 10 milyon yolcu kapasitelidir. Yurt içi ve yurt dışı seferlerinin gerçekleştirildiği İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nın hizmete giriş yılı 1987’dir.

Manisa Hakkında Genel Bilgiler

Manisa 1 milyon 380 binlik nüfusu ile Türkiye’nin en kalabalık on dördüncü şehridir. Ege bölgesinde yer alan Manisa’nın 17 ilçesi bulunmaktadır. Ege bölgesinde toplam nüfusu en kalabalık 2. şehir olan Manisa’nın yüz ölçümü 13.269 kilometrekaredir. Manisa’nın Antik Çağ’daki ismi Magnesia’dır. Dünyada magnezyum ve mıknatıs kelimelerinin kökeninin Manisa olduğu söylenmektedir. Osmanlı Devleti döneminde Manisa, Şehzadeler Şehri olarak nitelendirilmekteydi. Şehir 2012 yılında çıkarılan kanun ile büyükşehir statüsüne kavuşmuştur. Manisa’nın en tanınmış simgeleri, mesir macunu, Sultaniye üzümü ve Manisa Tarzanı’dır. Manisa ili geniş ve verimli tarım alanlarına sahiptir. Bu açıdan ülkemizin önemli tarım kentlerinden bir tanesidir. Şehirde gezilip görülecek çok sayıda güzellik bulunmaktadır.

Alo Bilet Hattı ile Manisa uçak biletinizi yukarıda yer alan arama – bilet sorgulama sekmesini kullanarak kolayca satın alabilirsiniz. http://www.alobilethatti.com/ sitemiz üzerinden 7/24 online bilet satın alabileceğiniz gibi yukarıda yer alan telefon numaralarımızı da arayarak online Manisa uçak biletleri hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Yolculuğunuzun her aşamasında rahatınızı düşünen Türkiye’nin en büyük bilet satış sitesi Alo Bilet Hattı ile Manisa’ya sorunsuz bir seyahat gerçekleştireceksiniz. Siz de Alo Bilet Hattı ailesinin bir parçası olun ve Manisa’ya yolculuğun tadını çıkarın.