Marsilya Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Marsilya Uçak Bileti

marsilya-ucak-biletiMarsilya’ya Türkiye üzerinden gemi veya uçakla gidilebilir. Marsilya liman kenti olduğu için tercih edilebilecek deniz yolu oldukça uzun sürmektedir. Bu nedenle çok daha kısa süren havayolu tercih edilmelidir. Havayolu ile İstanbul – Marsilya arası yaklaşık 2 saat 20 dakika sürmektedir. Marsilya’ya yolculuk planlarınız arasında varsa Alo Bilet Hattı üzerinden Marsilya uçak bileti satın alabilir ve sorun yaşamadan güzel bir yolculuk gerçekleştirebilirsiniz. Sitemiz üzerinden seferleri ve diğer uçak bileti kampanyalarını da görüntüleyebilirsiniz.

Marsilya’nın Havalimanı

Marsilya Havalimanı’nın geçmişi 1930’lu yıllara dayanır. . Havalimanı bünyesinde 2 adet asfalt pist bulunur. Marsilya Havalimanı şehir merkezine 27 km uzaklıkta yer alır.  15 dakikada bir kalkan otobüslerle şehir merkezine 25 dakikada ulaşabilirsiniz. Ulaşım için alternatifler arasında taksi ve tren de mevcuttur.

Marsilya Hakkında Genel Bilgiler

Fransa’nın en eski şehri denildiğinde akla Marsilya gelir. Yaklaşık 2600 yıllık bir geçmişe sahip Marsilya şu anda Avrupa’nın gözde şehirlerindendir aynı zamanda Akdeniz’in en büyük limanına sahiptir.  Marsilya’nın nüfusu 852 bindir. Yüz ölçümü ise 240,62 kilometrekaredir. Konumu itibariyle, Marsilya Kuzey Afrika ve Güney Avrupa arasında bir köprü görevi görmektedir. Şehirde Akdeniz iklimi hakimdir. Marsilya’yı ziyaret etmek için en uygun dönem Mart – Kasım ayları arasındaki dönemdir. Türkiye ile Marsilya arasında 1 saatlik zaman farkı bulunur. Türkiye’nin saati Marsilya’dan 1 saat ileridedir.  Marsilya’da gezebileceğiniz pek çok seçenek mevcuttur. Gezintiye Eski Liman’dan başlayabilirsiniz. Daha sonra Avrupa ve Akdeniz Medeniyetler Müzesi’ni de mutlaka görmelisiniz. Başlıca gezip görebileceğiniz yerler Château d’If, Jardin des Vestiges parkı, Notre Dame de la Garde Kilisesi, Église des Réformés kilisesi ve Katedral de la Major şeklinde sıralayabiliriz.

Kültür ve medeniyet şehri Fransa’ya alobilethatti.com ile alacağınız uçak bileti sayesinde en avantajlı fiyatlarla yolculuk edebilirsiniz. Marsilya’ya giden yolcuların bir numaralı tercihi olan Alo Bilet Hattı ile sizlerde biletinizi kolayca satın alarak sorunsuz bir yolculuğun tadını çıkarın. Sitemiz üzerinden üst tarafta yer alan, 7/24 kullanabileceğiniz bilet sorgu sekmesi ile online olarak Marsilya uçak biletinizi satın alabilirsiniz.