Medine Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Medine Uçak Bileti

medine-ucak-biletiSeyahat etmenin yoruculuğunu düşündüğümüzde karayolu ulaşımı yurt dışı yolculuklarında her geçen gün önemini yitirmektedir. Tüm Müslüman alemi için kutsal sayılan Medine’yi her yıl milyonlarca insan ziyaret etmektedir. Türkiye’den Medine’ye giden yolcuların ilk tercihi Alo Bilet Hattı’dır. Alo Bilet Hattı ile Medine uçak bileti satın alma işleminizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Firmaların uçak bileti kampanyalarını karşılaştırarak size cazip geleni seçebilirsiniz. İstanbul’dan Medine’ye uçakla yolculuk yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir.

Medine Havalimanı

Medine Havalimanı’nın tam adı Prens Muhammed bin Abdülaziz Uluslararası Havaalanı’dır. 1950 yılında açılan havalimanında 2 adet asfalt pist yer alır. 2014 yılında 5 milyonun üzerinde yolcu ağırlayan Medine Havalimanı Suudi Arabistan’ın en işlek dördüncü havalimanıdır.

Medine Hakkında Genel Bilgiler

Medine şehri Suudi Arabistan ülkesinde yer alır. İslamiyet dini için önemli bir şehirdir. 622 yılında Hz Muhammed Mekke’den Medine’ye hicret etmiştir. Medine Büyük Selçuklu hükümdarı Melikşah döneminde Türk egemenliğine girmiştir. Yavuz Sultan Selim döneminde 1617 yılında Osmanlı egemenliğine giren Medine, 1. Dünya Savaşı sonrasında Türk egemenliğinden tamamen çıkmıştır. Medine’nin nüfusu 1.300.000 yüz ölçümü ise 589 kilometrekaredir. Medine yıl boyunca en çok hac mevsiminde ziyaret edilmektedir. İş gezisi, tatil veya hac ziyareti için Medine’de bulunuyorsanız gezebileceğiniz sayısız kutsal mekan ve tarihi yer bulunmaktadır. Şehirde Arap mutfağının eşsiz tatlarını da deneyebilirsiniz. Damak zevkinize yakışacak bir çok lezzetle tanışacaksınız. Medine’de gezilebilecek yerlerin başında: Mescid-i Nebevî, Kuba Mescidi (Müslümanların inşa ettiği ilk mescid), Cennet-ül Baki (Kabristan), Mescid-i Kıbleteyn, Ebu Bekir Mescidi ve Uhud Dağı ve Kabristanı gibi mekanlar yer almaktadır. Hem gezi hem de ibadet amaçlı gidilecek yerlerin başında Medine yer almaktadır.

AloBiletHattı ile kutsal topraklara seyahat edin. Medine uçak bileti kampanyalarına Alo Bilet Hattı üzerinden göz atın ve size en uygun fiyata Medine uçak bileti satın alın. Her yıl binlerce insan Medine’ye Alo Bilet Hattı üzerinden bilet satın alarak gidiyor. Siz de onlar arasına katılın ve İslam turizm başkentini Alo Bilet Hattı ile ziyaret edin.