Milano Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Milano Uçak Bileti

milano-ucak-biletiModanın başkenti olarak bilinen Milano’ya yolculuk süresi havayollarını tercih etmeniz takdirinde İstanbul üzerinden yaklaşık 2 saat 55 dakika sürmektedir. Ülkemiz üzerinden Milano’ya direkt uçuş seferleri düzenleyen firmalar mevcuttur. Bu firmaları Alo Bilet Hattı üzerinden öğrenebilir Milano uçak bileti satın alabilirsiniz. Yolculuk için uçak biletinizi Alo Bilet Hattını kullanarak almanız dahilinde hiçbir sıkıntı yaşamazsınız.

Milano Havalimanı

Tam adı Milano Malpensa Havaalanı’dır. Milano Havalimanı’nın şehir merkezine uzaklığı 45 km’dir. Havalimanından ulaşım otobüs, taksi, havaalanı transfer, kiralık araçlarla ve trenle sağlanmaktadır. Şehrin kuzeybatısında bulunan havalimanı bünyesinde konaklama yapabileceğiniz birçok otel bulunur. Sheraton Milan Malpensa Hotel & Conference Centre, Holiday Inn Express Milan Malpensa Airport ve Crowne Plaza Milan-Malpensa Airport bu otellerden bazılarıdır. 2 adet yolcu terminali ve 2 adet asfalt pistin mevcut olduğu Milano Havalimanı yıllık toplam 18 milyon yolcu ağırlama kapasitesine sahiptir.

Milano Hakkında Genel Bilgiler

Milano şehri İtalya’nın kuzeyinde yer alan Lombardiya bölgesinde yer alır. Şehrin nüfusu 1.3 milyon, yüz ölçümü ise 183,77 kilometrekaredir. Milano, Türkiye’den Eskişehir ve Samsun ile kardeş şehir statüsündedir. Şehirde nemli subtropik iklim hakimdir bu nedenle şehri ziyaret için yılın her dönemi uygundur. Milano’da konaklama için önerebileceğimiz bölgeler Duomo Meydanı ve Porto Ticinese’dir. Milano’da gezmeniz gereken yerlerin başında Domo Di Milano gelmektedir. Yapımı 500 yıl süren bu katedral içerisinde Rönesans tabloları ve Hz. İsa’nın çarmıha gerilmesinde kullanılan çivilerden bir tanesi gibi ilginç eserler yer alır. Ayrıca katedral Avrupa’nın en büyük dördüncü katedrali olma özelliğini taşır. Galleria Vittorio Emanuele, La Scala Opera Evi, Castello Sforzesco, Brera Sanat Galerisi ve Santa Maria Delle Grazie Basilica görmeniz gereken diğer önemli yerlerdir.

Alo Bilet Hattı sayesinde Milano uçak bileti satın alarak en uygun fiyata güzel bir İtalya seyahatine başlayabilirsiniz. Online uçak bileti satışı konusunda 1 numara olan Alo Bilet Hattı Com’u kullanarak Milano uçak bileti satın almak çok kolay. Yapmanız gereken tek şey üst kısımdaki bilet sorgulama alanını kullanarak gideceğiniz firma ve tarihi seçmektir.