Minsk Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Minsk Uçak Bileti

minsk-ucak-bileti

Minsk Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Belarus’un başkenti Minsk yaklaşık 100 yıldır çeşitli geliştirme projeleriyle modern bir statüye kavuşturulmuştur. Rusya’nın komşusu ve Baltık ülkelerine giden yolun önemli duraklarından biri olan şehir ziyaret edilmek için birçok tarihi kalıntıya sahiptir. Şehrin güzelliklerini görmek için Alo Bilet Hattı’ndan uçak bileti satın alabilecek olan kişiler uzun süreli bir kuzey turuna buradan başlayabilirler. Şehrin özellikle yakın tarihteki siyasi gelişmelerden etkilenmiş olması dinamik bir yerleşim merkezi olmasını sağlamıştır. Şehri ziyaret etmek isteyen kişilerin indirimli uçak bileti kampanyalarından da faydalanabilecekleri Alo Uçak Hattı bu dinamik şehre sefer düzenleyen havayolu firmalarının kolay adımlarla görüntülenebilmesini sağlamaktadır.

Minsk Hakkında Bilgiler

Belarus, Rusya, Polonya ve Almanya hâkimiyetinde uzun yıllar geçiren şehir bütün bu ülkelerin kültürlerini yansıtan bir ayna görevi üstlenmiştir. İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra 1920’li yıllarda bir gelişme planını uygulanan şehir yeni eğitim kurumları, fabrikalar ve sanayi alanlarıyla birlikte gelişmiş bir ekonomiye sahip olmuştur. Fakat 2000’li yıllara doğru ekonomik krizin etkilerini göstermeye başlaması birçok ekonomik faaliyetin durdurulmasına neden olmuştur. Bu dönemde şehrin komünizmin etkisi altında olması Rusya’nın ekonomik düzen üzerindeki etkisini kanıtlamaktadır. Birkaç yıl içinde bu olumsuz gelişmelerin etkisinden kurtulan Belarus ve Minsk tekrar ziyaretçilere kapılarını açmıştır.

Minsk Nüfusu: 1.926.000

Minsk Yüzölçümü: 39 km2

Minsk İklimi

Bulunduğu coğrafi konum nedeniyle karsal iklimin etkisi altında kalan şehirde kış ayları oldukça sert geçmektedir. Hava sıcaklıklarının sıfırın altına düştüğü ve yoğun kar yağışlarının görüldüğü şehir yaz aylarında ziyaret edilmeye daha uygundur. Deniz etkisinden uzak olması nem oranının az olmasına neden olmuş ve hava sıcaklıkları arasındaki farkın fazla olmasına neden olmuştur. Kış turizminin daha çok tercih edildiği şehirde iklim ekonomik faaliyetler üzerinde doğrudan etkilidir. Sonbahar döneminde en fazla yağış alan şehrin ziyaret edilecek n sağlıklı dönemi yaz dönemidir. Mayıs ayından Temmuz’a kadar uygun iklim koşulları sayesinde şehirde rahat bir turistik gezinti yapılabilir.

Minsk Mutfağı

Rusya ve diğer komşu ülkelerin mutfaklarının etkisinin de görüldüğü ülkede daha çok patates ve domuz eti tüketilmektedir. Şehirdeki ve Belarus’un diğer bölgelerindeki domuz çiftliklerinden getirilen etler başkent mutfağında çorbalarda, köftelerde ve yemeklerde kullanılmaktadır. Khaladnik ve Borsch çorbası şehrin en fazla tercih edilen çorba türleri arasında yer almaktadır. Bunlardan Borsch çorbası Rus kültürünün Minsk mutfağı üzerindeki etkilerinden biri olarak kabul edilir. Bunun haricinde Draniki çorbası, Kalduny köftesi gibi yiyecekler Minsk mutfağının örnekleri arasında yer alır.

Minsk’te Gezilip Görülecek Yerler

Aziz Simon ve Helena Kilisesi hem mimari tarzı hem de rengi ile şehirde dikkat çeken ilk eserlerdendir. Belarus Modern Kütüphanesi, Zafer Meydanı, Askeri Mezarlık, Botanik Bahçeleri ve Belarus Opera ve Bale Tiyatrosu şehri ziyaret eden kişilerin uğrayacakları diğer turistik mekânlar arasında yer almaktadır.

Minsk uçak bileti aramaları için ucuz uçak bileti bulmanın en kolay adresi Alo Bilet Hattı Minsk sayfası ile doğru yerdesiniz.

Beyaz Rusya’nın başkentidir.

Şehirde Beyaz Ruslar haricinde Rus, Ukraynalı, Polonyalı ve Yahudi azınlık da yaşamaktadır. Dümdüz bir alana kurulu Minsk’te küçük bir yokuş ya da tepe görmek neredeyse imkânsız. Kışın hayli soğuk olan şehirde eksi 10 dereceler görülebiliyor. Yazın ise 25 dereceyi bulan bir sıcaklık söz konusu. Minsk’in gezilecek yerleri genellikle savaşlarla yaşanan acılar ve zaferlere dair noktalar. İkinci Dünya Savaşı’nda hayatını kaybetmiş askerlerin anısına yapılan 38 metrelik Büyük Anıta gidebilirsiniz. Zafer Meydanı’nda ise İkinci Dünya Savaşı’nda kullanılmış tanklar bulunmaktadır. Şehir oldukça yeşil, hemen her yerde park görebilirsiniz.

Bir kültür şehri olan Minsk, galerileri, müzeleri, heykelleri, Gorki Parkı ile de tanınıyor. Şehrin 16 müzesi, 11 tiyatrosu, 20 sineması, 139 kütüphanesi var. Komşu ülke Rusya’nın mutfağı Beyaz Rusya’da geleneksel olarak devam ediyor. Mutfak ete dayalıdır, sebze ve bakliyata ağırlıklı olarak tüketilir. Dünya mutfaklarından örnekleri sunan restoranlar genelde oldukça kalabalıktır. Bundan dolayı rezervasyonsuz yemek yemek şansınız pek olmayacaktır.
Bu zengin tarihe sahip şehri seyahat planınıza eklediyseniz eğer hemen Alo Bilet Hattı’nı ziyaret ederek biletinizi alabilirsiniz.