Moskova Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Moskova Uçak Bileti

moskovaMoskova Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Rusya’nın başkenti ve en büyük şehirlerinden biri olan Moskova birçok siyasi gelişmeye şahitlik yaptığı için yıl içinde oldukça fazla sayıda ziyaretçi ağırlamaktadır. Şehirdeki mimari eserleri görmek ve tarihi alanları ziyaret etmek isteyen kişiler Alo Bilet Hattı aracılığıyla uçak bileti satın alabilir. İnternet üzerinden kolayca bilet satın alınabilen Alo Uçak Hattı site ziyaretçilerinin indirimli uçak bileti kampanyalarından da haberdar olmalarını sağlar. Bu nedenle daha ekonomik bir seyahat olanağı sunulmakta ve ucuz uçak bileti satın alabilen kişiler siteden memnun bir şekilde çıkış yapabilmektedirler.

Moskova Hakkında Bilgiler

SSCB ve Rusya Federasyonu dönemlerinde en yoğun şehir unvanını elinde bulunduran Moskova oldukça gelişmiş ekonomik koşullara sahiptir. Dünya genelinde en fazla milyarderin yaşadığı başkent en zengin şehirler sıralamasında da üst sıralarda yer alır. Şehirde Sovyet Devrimi sırasında inşa edilen eserler, SSCB döneminden kalan mekânlar ve son dönemlerde hizmete açılan kültürel alanlar seyahat planları arasına Rusya’yı da eklemek isteyen kişilerin gerekçeleri arasında yer almaktadır. Şehrin içinden geçen Moskova Nehri ve şehir sınırında bulunan Volga Nehri bölgenin su varlığını oluşturmaktadır. Şehirdeki ulaşım ağının çok gelişmesi ve bu nehirler sayesinde bazı ticari faaliyetlerin yürütülebilmesi şehir halkının uğraşabileceği çeşitli ekonomik faaliyetler meydana getirmiştir. Kaderi 1917 yılında çizilen ve Büyük Sovyet Devrimi’nden sonra sosyalist rejimin eline geçen Moskova ve Rusya büyük bir gelişme göstermiş ve özellikle doğalgaz ihracatıyla milyarlarca dolarlık gelir elde etmiştir.

Moskova Nüfusu: 11.920.000

Moskova Yüzölçümü: 2.561 km2

Moskova İklimi

Moskova’da genel olarak ılımlı karasal iklim hüküm sürmektedir. Şehirde yıllık ortalama sıcaklık 5-6 derece arasındadır. Rusya’nın kuzey kesimlerindeki yıkıcı don olayları başkentte çok nadir yaşanmaktadır. Bunun nedeni ise soğuk hava akımlarının belirli dönemlerde Moskova ve çevresinde etkili olabilmesidir. Genel coğrafyada etkili olan hava koşulları şehrin özellikle yaz aylarında daha çok ziyaretçi çekmesini sağlamaktadır. Bu nedenle Moskova’yı ziyaret etmek isteyen kişiler yaz aylarında bu ziyaretleri gerçekleştirebilirler.

Moskova Mutfağı

Rusya gelişmişlik düzeyi ve imkânları nedeniyle birçok ülkeden göç almaktadır.  Bu da yemek kültürü üzerinde çeşitlilik açısından olumlu bir etki yaratmıştır. Moskova mutfağında özellikle su ürünlerinin tüketimi oldukça yaygındır. Açık deniz balıkçılığına uygun bir yapıya sahip olan Rusya sınırlardan iç bölgelere taşınan su ürünlerini mutfak kültüründe sergilemektedir. Zakuski adındaki yemek, Borsch adındaki çorba, Wolga-Schnitte adındaki ekmek Moskova’da ve Rusya’da en fazla tüketilen besinler arasında yer almaktadır.

Moskova‘nın Gezilip Görülecek Yerleri

Söz konusu Rusya olunca gezilmesi gereken yerlerin başında Rus Devrimi açısından önemli eserler gelmektedir. Bu eser ve alanlar ülke için çok fazla önem taşıdığından özen gösterilmiş ve zengin mimari özellikleriyle inşa edilmiştir. Kızıl Meydan, Kremlin Sarayı, Lenin Mozolesi bu alanlardan en etkileyici ve görülmeye değer olanlarıdır.