Muğla'ya Uygun Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Muğla Uçak Bileti

Muğla'ya Uygun Uçak BiletiMuğla Nüfusu: 866.665
Muğla Yüzölçümü: 1.582 km²

MUĞLA TARİHİ

Şehrin tarihi son derece eski dönemlere dayanmaktadır. Şehirde yapılan araştırmalar sonucu M.Ö. 3000 yılında Kargalıların bölgeye yerleştiklerine dair kalıntılar bulunmuştur. Bunun yanı sıra M.Ö. 2500 yıllarında Luvilerin de şehre gelerek yerleştikleri ve burada yaşadıkları bilinmektedir.  Fakat eldeki bilgiler bu iki topluluğunda burada ne şartlarda yaşadıklarını ya da tam olarak hangi tarihler arasında bölgede bulundukları hakkında kesin bir bilgi vermemektedir. Muğla ile ilgili olarak ilk kesin bilgi Hititlere aittir. Hititler bölgede egemen olmayı başarmış ilk büyük medeniyettir. Yaşadıkları dönemde Muğla şehrine “Lugga” ismini vermişlerdir. Hititlerden sonra bölgede Frikya Krallığı hakim olmuş, ömrü fazla uzun sürmeyen Frikya Krallığı’nın yerini ise Lidyalılar almıştır. Sonraki dönemde bölgede kesin hakimiyet kurmayı başaran ilk devlet Persler olmuştur. Perslerin mutlak hakimiyetine son veren ise Büyük İskender yani Makedonya olmuştur. Büyük İskender’in ölümü ile zayıflayan Makedonya Krallığı’nın yerini zaman içerisinde Bergama Krallığı, Mısır Ptolemaiosları ve Rodos Krallığı almış ve bölgenin gelişimine katkıda bulunmuşlardır. Roma İmparatorluğu’nun Anadolu’ya gelmesi ile birlikte Muğla’da bu devletin yönetimi altına girmiş, daha sonrasında ikiye ayrılan Roma İmparatorluğu’nun Doğu Roma kısmı şehrin yönetimini devralmıştır. Zamanla ismi Bizans olarak değişen Doğu Roma bölgeyi uzunca bir süre yönetmiş ve son olarak Muğla Osmanlı idaresi altına girmiştir.

MUĞLA İKLİMİ ve BİTKİ ÖRTÜSÜ

Şehir bulunduğu konum gereği Akdeniz iklimi etkisi altındadır ve ilkimin tüm özelliklerini barındırmaktadır. Yaz ayları son derece sıcak ve kurak geçerken şehirde sert bir kıştan bahsetmek mümkün değildir. Bunun yanı sıra kış ayları şehrin yağış aldığı dönemi işaret etmektedir. Şehrin kıyı kesimlerinde bahsettiğimiz iklim tarzı görülmekte iken iç kesimlerde daha karasal bir iklim yapısından bahsetmek mümkündür ve sıcaklık içeriye doğru gidildikçe düşmekte, kışların soğuğu ise artmaktadır. Şehrin %75 kadar kısmı ormanlarla ve fundalık alanlarla kaplıdır. Yani yeşil alan bakımından zengin bir şehirdir. Dağlık bölgeler genellikle ormanlarla kaplıdır ve son derece gürdür. Kıyı kesimlerde ise Akdeniz ikliminin bitki örtüsü olan maki sıklıkla görülmektedir.

GÖRÜLMESİ GEREKEN YERLER

Bodrum: Ülkemizdeki en popüler tatil beldelerinden birisi olan Bodrum, aynı zamanda ülkemizin dış dünya tarafından bilinen ve görünün yüzlerinden birisidir. Her sene çok sayıda turisti kendisine çeken Bodrum, hem tatil yapmak isteyenler için müthiş imkanlar sunarken aynı zamanda tarihi ve kültürel açıdan çok sayıda yeri de barındırmaktadır. Antik kentler, yarım adalar ve daha bir çok görülmesi gereken yeri barındırmaktadır.

Marmaris: Ülkemizdeki popüler tatil yerlerinden birisi de Marmaris’tir. Çok sayıda plaj ile tatil için ideal merkezlerden birisidir ve çok sayıda turisti ağırlamaktadır. Bunun yanı sıra doğal güzellikleri konusunda da oldukça zengindir ve görülmesi gereken çok sayıda yeri mevcuttur.

Fethiye: Muğla’ya yamaç paraşütü yapmak için gelenlerin uğrak adresi olarak Fethiye ön plana çıkmaktadır. Ülkemizdeki en iyi yamaç paraşütü alanlarından birisi olan Fethiye sırf bu özelliği ile bile çok sayıda yerli, yabancı turisti kendisine çekmektedir.

MUĞLA HAVAALANLARI

Milas-Bodrum Havalimanı şehrin iki ilçesi olan Milas ve Bodrum arasında yer alan ve statü olarak uluslararası nitelikteki bir havaalanıdır. 1994 yılında ilk olarak çalışmalarına başlanan havaalanı daha sonra yaşanan aksaklıklar sebebiyle sekteye uğramış ve 1997 yılında iç hat seferlerine başlamıştır. Bundan kısa süre sonra da dış hatlara açılan havaalanı bölge için son derece önemli bir ulaşım aracıdır.

Muğla uçak bileti fiyatları için Alo Bilet Hattı uçak seferleri sorgulama sayfasından en ucuz Muğla uçak biletlerini görüntüleyebilir, karşılaştırmalı olarak seçeceğiniz havayolu şirketinden uçak biletinizi satın alabilirsiniz.

Türkiye’ nin Ege Bölgesinde yer alan, en çok tercih edilen tatil beldelerine sahip bir ildir Muğla. Ülkenin en uzun sahiline sahip olan bu il, Bafa ve Köyceğiz Gölü’ ne de ev sahipliği yapmaktadır. İl de iki havalimanı var, Dalaman Havaalanı ve Bodrum-Milas Havaalanı. Her yıl milyonlarca turist ağırlayan Muğla, Türkiye’ nin en eski yerleşimlerinden de biri. Bu turkuaz cennetinde yapılacak etkinlikler saymakla bitmiyor, gittiğinizde mutlaka, Quad ve Jeep Safari, Yamaç Paraşütü, Kiteboard-Uçurtma Sörfü, Rafting, Dalış, Motokros, Atlı Safari ve Trekking, Yatçılık, Günübirlik  Gezi Tekneleri ve Kano, Sörf ve daha bir sürü etkinlik. Siz de bu eski antik kenti keşfe çıkacaksanız,  Alo Bilet Hattı Muğla uçak bileti ya da Bodrum uçak bileti arama sayfasından bütçenize en uygun uçak seferlerini görüntüleyerek güvenli ve hızlı bir biçimde satın alabilirsiniz.