Münih Uçak Bileti, Ucuz Münih Uçak Bileti Fiyatları

Münih Uçak Bileti

munih-ucak-biletiTürkiye üzerinden Münih’e gidebilmek için sayısız alternatif mevcuttur. En karlı ve kolay olan yolculuk türü ise havayoludur. Birçok havayolu firması ülkemizden Münih’e doğrudan veya aktarmalı olarak seferler düzenlemektedir. Havayolu ile İstanbul Münih arası yolculuğun süresi yaklaşık 3 saattir. Alo Bilet Hattı ile Münih uçak bileti satın alarak keyifli bir yolculuğu uygun fiyata getirebilirsiniz.

Münih Havalimanı Hakkında Kısa Bilgiler

Münih Franz Josef Strauss Havalimanı 17 Mayıs 1992 tarihinde inşa edilmiştir. Eski havalimanının yetersiz gelmesi nedeniyle inşa edilen Münih Havalimanı şehir merkezin 28 km uzaklıkta yer alır. Şehrin kuzeyinde bulunan havalimanından şehre ulaşım için otobüs, taksi, tren ve transfer gibi hizmetler kullanılabilir. Münih Havalimanı’nda 2 adet yolcu terminali ve 1 adet beton pist bulunur. Münih Havalimanı, Almanya’nın en büyük 2. havalimanıdır. Havalimanı bünyesinde az olmasına rağmen çevresinde konaklayabileceğiniz çok sayıda otel bulunur. Ülkemizden Münih’e en çok yolcu İstanbul üzerinden Alo Bilet Hattı aracılığıyla aldıkları biletlerle gitmektedir.

Münih’e Uçacaklar İçin Bölge Hakkında Genel Bilgiler

Münih, Almanya’nın Bavyera eyaletinde yer alır. Ülkenin başkenti olan bu şehir 1.4 milyonluk nüfusu ve 310,43 kilometrekarelik yüz ölçümü ile Almanya’nın en büyük 3. şehridir. Münih’in 1158 yılında kurulduğu kabul edilir. Ilman okyanus ikliminin hakim olduğu şehirde kışlar çok soğuk geçmektedir. Bu nedenle şehri ziyaret etmeyi düşünüyorsanız en uygun zaman Mayıs – Ekim arası dönemdir. Şehirde gezilecek yerler arasında Meryem Ana Kilisesi, Meryem Ana Meydanı, Eski Belediye Binası, Isartor Kapısı, Bavyera Ulusal Müzesi ve BMW Müzesi yer alır.

Münih’te her yıl düzenlenen Ekim Festivali dünyanın en büyük 10 festivalinden biridir. Ekim ayının son haftası başlayan Bavyera geleneklerini tanıtmak amacıyla düzenlenen bu bira festivaline her yıl binlerce turist katılmaktadır.

Münih uçak biletinizi üst tarafta bulunan online bilet sorgulama kutucuğunu kullanarak kolayca satın alabilirsiniz. Alo Bilet Hattı müşterilerine sunduğu ucuz uçak bileti kampanyaları ile yurt dışına yolculuk etmek isteyenlerin öncelikli tercih sebebidir. Yıllardır Türkiye’nin önde gelen uçak bileti satış sitesi ALO BİLET HATTI ile en güzel yolculuğun tadını çıkarın.