Münster Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Münster Uçak Bileti

munster-ucak-biletiMünster, Almanya’nın bir şehri olarak, ülkenin batısında yer almaktadır. Kuzey Ren – Vestfalya eyaletinde yer alan şehrin ismi daha önceleri Mimigernaford olarak anılmaktaydı. Daha sonra ise Münster adı şehre verilmiştir.

Şehir özellikle 2. Dünya Savaşı’nda hem konumu itibariyle oldukça önemli bir pozisyonda yer aldığından hem de arazisi savaş için uygun koşulları oluşturduğundan, savaşın izlerini şu an bile şehirde görmek mümkündür.

Münster, Vestfalya eyaleti içerisinde, özellikle çiftlik hayvanları pazarının da merkezi konumundadır. Bu sebeple alım, satımların yapıldığı şehirde yılın bazı zamanları oldukça yoğun ziyaretçi akımları olmaktadır. Çevresinden dolanan demiryolu sebebiyle şehre ulaşım kolay sayılır. Fakat genellikle şehir ve yurt dışından şehre gelecekler havayolu ulaşımını tercih etmektedir. Bunun en önemli sebebi şüphesiz hızlı ve güvenilir ulaşım imkânıdır. Ayrıca günümüzde uçak yolculuklarında artık en uygun Münster bileti bulmak, o kadar da zor olmamaktadır.

Özellikle sitemiz olan alo bilet hattı üzerinden, dilediğiniz uçak bilgisini sorgulatarak, Almanya’nın bu küçük ve bir o kadar da şirin kentine kolayca bilet bulabilirsiniz.

Münster Havaalanı Hakkında Kısa Notlar

Münster Osnabrück Uluslararaası Havalimanı, Almanya’nın hem Münster hem de Osnaabrück şehrine yakın olması sebebiyle bu iki kentin ortak havalimanı özelliğini taşımaktadır. Güneyde yer alan Osnabrück’e 35 km ve kuzeyde yer alan Münster’e ise yaklaşık 25 km uzaklıkta bulunmaktadır.

1966 yılında eyalete bir havalimanı kurulmasına karar verilmiş ve böylece havalimanının temelleri de bu yılda atılmıştır. Daha sonra 1980’li yıllarda havalimanına ek binalar ve terminaller yapılarak zamanın şartlarına uyum sağlamasına çalışılmıştır.

Havalimanında 2 adet terminal binası bulunmakla beraber, bir adet de 7119 metre uzunluğa sahip asfalt bir pist yer almaktadır.

Münster Hakkında Genel Bilgiler

295.500 kişilik nüfusu ile Almanya’nın küçük şehirlerinden biri olan Münster buna rağmen özellikle 2. Dünya Savaşına olan tanıklığı ile her yıl yüzlerce insan tarafından ziyaret edilmektedir. Prinzipalmarkt bölgesin yer alan evler savaşın en net tanıkları olmaktadır. Ayrıca yine bu zamandan kalma ünlü Gotik Belediye Sarayı da gezilmesi gereken yerlerin başında gelmektedir.

Bunun yanı sıra en çok ziyaret edilen yerlerden birisi de Pablo Picasso Müzesidir.

Özellikle Münster uçak bileti alımlarınızda, kolay ulaşılabilir ve güvenli bir yer arıyorsanız sitemiz üzerinden uçak biletlerinizi kolay ve güvenilir şekilde satın alabilirsiniz.