Nahçıvan Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Nahçıvan Uçak Bileti

nahcivan-ucak-biletiBilinen adıyla Nahçıvan, Azerbaycan’a bağlı olan, fakat özerk yönetilen bir şehirdir. Kuzeydoğu sınırı ile Ermenistan’ güneyinde ise İran’a komşudur. Düz bir arazi üzerine kurulu şehir, tarıma elverişli oldukça geniş ovalara sahiptir. Ülkemizle arasında 17 km’lik sınırı bulunan şehir ayrıca, Azerbaycan’ın ülkemize olan tek sınır bölgesidir. Ülkemizin doğusunda yer alan Iğdır ile arasında 160 km’lik bir mesafe bulunmaktadır ve yine bu mesafe karayolu ile bağlanmıştır.

Şehre ulaşım imkânları her ne kadar karayolu ile gerçekleşmekte olmasında rağmen daha güvenilir ve daha hızlı ulaşım seçenekleri sunan hava yolu da sıklıkla tercih bir ulaşım yoludur. Ülkemize yakın olan bu etnik şehri ziyaret etmek isterseniz alo bilet hattı sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Sitemizde yer alan bilet seçeneklerinden ucuz Nahçıvan uçak bileti satın alarak, seyahatinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Nahçıvan Havalimanı Bilgileri

Azerbaycan’a bağlı olan Nahçıvan Havalimanı, aynı ismi taşıyan Nahçivan şehrinde bulunmakla beraber şehir merkezine yaklaşık olarak 7 km uzaklıkta yer almaktadır. Hem sivil hem de askeri havacılık faaliyetlerini birlikte yürüten havalimanı ayrıca, askeri üs olarak da kullanılmaktadır.

Havalimanı, biri 3300 metre uzunluğunda beton, diğeri de yine 3300 metre uzunluğunda asfalt iki piste sahiptir.

Nahçıvan’a Gidecekler İçin Genel Bilgiler

9 Şubat 1924 yılında özerklik kazanan Nahçıvan, önceleri Sovyet yönetimi altında bulunmaktaydı. Bu sebeple şehir de hâlâ bu döneme ait yapılar ve etkiler mevcuttur. Bunun yanı sıra 435.367 kişilik nüfusu bulunmakta ve nüfus yoğunluğu az olarak Azerbaycan’ın sayılı şehirlerinden iri olmaktadır.

Şehirde yer alan Bayrak Ve Haydar Aliyev Meydanları oldukça sık ziyaret edilen, kalabalık yerler arasında yer almaktadır. Yine şehrin etnik kültürünü de yansıtan Halı Müzesi, turistlerin ziyaret ettiği bir başka mekândır.

Şehrin tarihi eserleri arasında yer alan Han Sarayı ise 1747 yılında inşa edilmiş olup, günümüze kadar olan varlığını sürdürmüştür.

Nahçıvan mutfağı ise geleneksel Azerbaycan mutfağından ayrı olmamakla beraber, Doğramaç denilen kendine has bir lezzete sahiptir. Ayrıca şerbetli tatlılar da oldukça sık tüketilmektedir.

Havayolu ile ulaşım tercihleriniz de ister Nahçıvan olsun isterseniz de başka bir şehir Alo bilet hattı Com adresimizi ziyaret ederek, Nahçıvan uçak bileti sorgulatarak, hava yolu ile konforlu ulaşımın keyfine varın.