Nairobi Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Nairobi Uçak Bileti

nairobiNairobi Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Afrika ülkelerinden biri olan Kenya’nın Başkenti Nairobi yoğun nüfuslu bir başkenttir. Burayı ziyaret etmek isteyen kişiler Alo Bilet Hattı üzerinden şehre ya da en yakın havalimanına ait bilgilere ulaşabilirler. Yıl içinde hangi seferlerin düzenlendiğini de site içinde kontrol edebilecek olan ziyaretçiler indirimli uçak bileti fırsatları hakkında da bilgi edinebilirler. Uçak bileti satın almak için kolay adımlar içeren site uçuşları sorgulayıp istedikleri bilgileri daha kısa yoldan edinmek isteyen kişiler için oldukça uygun bir platformdur.

Nairobi Hakkında Bilgiler

1905 yılında başkent olan şehir özellikle su varlığı nedeniyle Kenya ve Afrika’daki birçok şehirden belirgin farklılıklara sahiptir. “Sulak yer” anlamına gelen Nairobi’nin isim olarak seçilmesi şehrin kurulu olduğu alanla ilişkilendirilebilir. Kenya’nın ve Afrika’nın gelişmiş şehirlerinden biri olan Kenya’da gökdelenler dikkat çekmektedir. İş merkezlerinin yoğunlaştığı başkent çevreden birçok göç almaktadır. Alınan bu göçler ve şehrin bir zamanlar sömürge alanı olmasından dolayı farklı din ve kültürler burada bir arada yaşamaktadır. Müslümanlar, Hıristiyanlar ve Hindular şehirde yaşayan dini grupların büyük bir kısmını oluşturmaktadır. Şehirde Swahili dili konuşulmakta ve anadil olarak tercih edilmektedir. Sömürgecilik zamanından kalan ve günümüz ticari koşulları gereği şehirde gerekli görülen İngilizce birçok kişinin tercih ettiği dildir. Birçok eğitim kurumunda eğitim İngilizce olarak verilmektedir.

Nairobi Nüfusu: 2.143.000

Nairobi Yüzölçümü: 684 km2

Nairobi İklimi

Tropikal iklimin etki alanında bulunan Nairobi oldukça fazla yağış alan Afrika ülkelerinden biridir. Hava koşulları açısından safari macerasına katılmak isteyen kişilerin dört mevsim gelebilecekleri şehir nemli ve yağışlı bir iklime sahiptir. Şehrin belli bölgelerinde yer alan ormanlar da bunun kanıtıdır. İklim koşulları nedeniyle özellikle Nisan ve Mayıs aylarında şehre düşen yağmur oranı çok yüksek olduğu için bu dönemde buraya gitmek çok da doğru olmayacaktır. Fakat yaz dönemi olarak bilinen yılın ilk ayları Kenya’yı ve Nairobi’yi ziyaret etmek isteyen kişilerin değerlendirecekleri en uygun dönemlerdir. Şehirde etkili olan hava koşullarının şekillendirdiği bitki örtüsü Nairobi’de doğa turizmini tetikleyen etkenler arasındadır ve macera tutkunları her yıl Kenya ve Nairobi’yi ziyaret etmektedir.

Nairobi Mutfağı

Sömürge döneminin etkileri Nairobi ve Kenya yemek kültüründe de kendini göstermiştir. Sebze yemeklerinin çoğunlukta olduğu kesimde daha çok Avrupa mutfaklarının etkisi görülmektedir. Et yemeklerinin de şehirde en fazla tüketilen yemeklerden olması şaşırtıcı bir sonuç değildir. Ülkenin güney kesiminde daha çok tüketilen et ürünleri başkent Kenya’da da kendine geniş bir kullanım alanı bulmuştur.

Nairobi’nin Gezilip Görülecek Yerleri

Afrika ülkelerinde ve şehirlerinde görülen doğal hayat manzaraları Kenya’da da görülmeye değer alanlar ortaya çıkarmıştır. Nairobi Milli Parkı, Nairobi Milli Müzesi, Bomas of Kenya bu alanlardan bazılarıdır. Doğal hayatın içinde yaşamak isteyen kişiler bu mekânları ziyaret ederek doyumsuz bir Nairobi hatırası edinebilirler.