Napoli Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Napoli Uçak Bileti

napoli-ucak-biletiNapoli, İtalya’nın güneyinde yer alan, Roma ve Milano’dan sonra ülkenin en büyük üçüncü şehridir. Şehir, sanat, mimari, heykel ve tarihi alanlarda oldukça gelişmiş bir altyapıya sahiptir. Tarihsel bir üne de sahip olan şehir, aynı zamanda UNESCO Dünya Mirasları listesinde yer almaktadır. Bu bakımdan bu tarihi, doğal ve aynı zamanda modern olan bu şehri her yıl binlerce insan ziyaret etmektedir.

Komün olarak yönetilen Napoli, Akdeniz ve Avrupa’nın en büyük limanlarından birine sahiptir. Özellikle ticaret için kullanılan limanın gemi trafiği oldukça fazladır. Fakat en az deniz yolu kadar hava yolu da trafiği de fazladır. Bunun nedenlerinden biri de şehrin, tarihi ve kültürel dokusunun her yıl binlerce kişiyi şehre çekmesi olarak gösterilebilir.

Şehir ülkenin güneyinde yer aldığından iç kesimler ile bağlantısı kara yolu ile sağlanmasına rağmen diğer ülkelerden şehre olan ziyaretlerde genellikle hava yolu ulaşımı tercih edilmektedir. Şehre olan tüm uçuşlarda her daim uygun Napoli bileti bulabilirsiniz.

Özellikle kolay ve güvenilir hava yolu tercihleriniz için alo bilet hattı sitemize girerek, bilgi alabilirsiniz.

Napoli Hava Limanı

Naples Uluslararası Havalimanı, şehir merkezinden yaklaşık 6 km uzaklıkta yer almaktadır. İlk seferlerini 1950 yılında başlatan havalimanı 1982’de resmi havalimanları arasına girmiştir. Limana ulaşım kolay olmakla beraber, şehir merkezinden kalkan otobüsler ile de ulaşım desteklenmektedir.

Havalimanının 2 adet terminal binası bulunmaktadır. Birinci terminal binasında tarifeli uçuşlar, ikinci terminal binasında ise kiralık uçak seferleri için yer ayrılmıştır. Ayrıca havalimanı, yoğun asfalt kaplama 2628 metre uzunluğunda tek piste sahiptir.

Napoli Hakkında Genel Bilgiler

Komün sınırları içindeki nüfusu 962.638 olmakla beraber, şehir özellikle yaz aylarında oldukça sık ziyaret edildiğinden nüfus yoğunluğu nispeten artmaktadır. Şehirde gezilecek yerlerin başında Caserta Kraliyet Sarayı yer almaktadır. Saray İtalyan tarihi hakkında bilgi edinmek isteyenler için önemli bir tarihi mekândır.

Ayrıca en çok ziyaret edilen ve tanınan Pompei Antik Kenti de eski çağlardan kalma kalıntıları içermektedir. Bu yerlerin yanı sıra Capri Adası, özellikle tatil amacıyla gelenler için oldukça cazip bir mekândır.

Napoli yılın her zamanı ziyaretçi akınına uğrayan bir şehir olarak Alobilethatti.com/napoli sayfamız üzerinden satın alacağınız sadece bir Napoli uçak bileti uzaklığında. Siz de havayolu tercihlerinde bizi tercih edin, hızlı ve güvenli uçun.