Necef Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Necef Uçak Bileti

necef-ucak-biletiNecef, Irak’ın yaklaşık 160 km uzağında bulunan bir şehridir. Ayrıca şehir, Irak’ın kutsal sayılan iki kentinden de biridir. Bu sebeple bu bölgeye olan ziyaretler oldukça sık olmaktadır. Fırat Irmağı’nın batısındaki sıradağlar üzerinde yer alan şehre ulaşım, yine bu sıradağlar sebebiyle zor olmaktadır. Özellikle ülkede hali hazırda karayolu ulaşımı gelişmemiş olduğu için bu yolculuklar uzun ve bir o kadar da zahmetli olmaktadır. Buna özellikle Irak’ın sıcak iklimi de eklendiğinde bu yolculuklar çekilmez olmaktadır.

Fakat kara yolu ulaşımına nazaran hava yolu ulaşımı hem ülkeye olan ziyaretler de hem de ülkenden yurt dışına çıkışlarda son zamanlarda tercih edilen ulaşım türlerinden biridir.

Necef kentine olan ziyaretleriniz de olan ziyaretlerinizde siz de alo bilet hattı sitemiz üzerinden bilgi alabilirsiniz. Özellikle ülkemizden de sıklıkla sefer düzenlenen bu şehre, en uygun Necef bileti yine sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Irak Necef Havalimanı

Necef Havalimanı, yine Irak’ın Necef kentinde bulunan sayılı havalimanlarından biridir. Şehrin doğusunda yer alan havalimanı şehir merkezine uzak sayılmayan bir bölgede yer almaktadır. 20 Temmuz 2008 yılında hizmete açılmıştır. Tek terminale sahip olan havalimanı, dört giden yolcu ve iki gelen yolcu kapısıyla hizmet vermektedir.

Ayrıca havalimanı, 9800 metre uzunluğunda tek asfalt bir piste sahiptir. Şu an halen hem askeri hem de sivil havacılık faaliyetlerini yürütmekle beraber askeri üs olarak da kullanılmaktadır.

Irak Necef Hakkında Genel Bilgiler

Necef şehri çoğunluğu Şii inancına mensup Müslümanlardan oluşmaktadır. Nüfusu da yaklaşık 560.000 civarındadır. Şehrin gezilip görülmesi gereken yerlerinden bazıları; Bahr An Najaf, Banikya ve Şah İsmail’in yaptırdığı saraydır.

Ayrıca şehirde Emevi Devleti’nden kalma tarihi eserler, Hanlar ve Kervansaray kalıntıları bulunmaktadır. Şehrin kutsal sayılmasının sebeplerinden biri de olan İmam Ali Türbesi, şehirde bulunmaktadır.

Irak mutfağının tipik örneklerini içeren Necef mutfağında Şırdan, Perde Pilavı ve Karışık Dolma gibi lezzetler şehre gelindiğinden yenmesi gereken tatlar arasında yer almaktadır.

Bu etnik ve kutsal şehre olan ziyaretlerinizde kolayca Necef uçak bileti satın alarak, www.alobilethatti.com internet sitemizden kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.