Niamey Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Niamey Uçak Bileti

niamey-ucak-biletiNiamey Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Afrika’nın yoğun nüfuslu bölgelerinden biri olan Nijer yıl içinde safari tutkunlarının uğrak noktası olmaktadır. Şehri gezmek ve macera dolu bir tatil geçirmek isteyen kişiler Alo Bilet Hattı üzerinden Nijer’in başkenti Niamey’e yapılan uçak seferleri hakkında bilgi alabilirler. site üzerinden uçuşlar hakkında bilgi alınabileceği gibi uçak bileti satın alma işlemleri de yapılabilir. Ayrıca indirimli uçak bileti kampanyaları hakkında da bilgi sahibi olunabilir.

Niamey Hakkında Bilgiler

Nijer’in güneybatısında yer alan şehir ülkenin başkentidir ve Afrika’nın en yoğun nüfusuna sahip şehirlerinden biridir. Niamey doğası nedeniyle safari turizminin birçok Afrika ülkesinde ilgi çektiği gibi en fazla ziyaretçi çeken şehirler arasında yer almaktadır. Şehrin Nijer Nehri yakınında yer alması tarımsal faaliyetlerin gelişmesini sağlamış ve kıt’anın birçok kesiminde yaşanan açlık sorunu burada nispeten aşılmıştır. Tarımın yanında hayvancılığın da önemli bir geçim kaynağı ve uğraş olduğu şehirde genellikle büyükbaş hayvanlar beslenmektedir. Beslenen hayvanların ve et ticaretinin de oldukça yaygın olduğu şehrin bünyesinde yer alan Büyük Pazar şehir halkının ticari faaliyetlerin büyük bir kısmını gerçekleştirdiği sosyal bir alandır.

Niamey Nüfusu: 1.302.000

Niamey Yüzölçümü: 239 km2

Niamey İklimi

Alışılagelen Afrika iklimleri gibi Nijer’de ve başkent Niamey’de de sıcak ve kurak bir iklim hüküm sürmektedir. İklimin yaşattığı olumsuz koşullar şehirde ticari ve turistik faaliyetlerin kesintiye uğramasına neden olmaktadır. Yaz aylarında görülen yağışlar tarım ve hayvancılık için gereken su ve otlatma alanı varlığını sağlamaktadır. Bu dönemde yeşeren kurak kesimler gelecek kurak kesime kadar hayat bulmaktadır. Bu dönemde büyük hayvan göçleri de görülmekte ve safari turizmi bu dönemde hareketlilik kazanmaktadır.

Niamey Mutfağı

Mısır, pirinç, patates, fasulye, bezelye gibi gıdaların oldukça fazla tüketildiği şehirde tavuk eti, dana eti, balık eti de birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Sebze yemeklerinin bölgeye has pişirme şekilleri kendi alanında bir lezzet oluşturmuş ve bölgeyi dışarıdan ziyaret eden birinin dikkatini çekecek şekilde hazırlanmıştır. Niamey’de kougadou denilen tatlı patates, kilishi denilen soslu biftek, dumbou denilen mısır içeren yemek en fazla pişen yemekler arasında yer alır. Et ürünleri ve sebzelerin mutfak kültüründeki kullanım sıklığına bakıldığında hem besleyici hem zengin bir mutfağın şehirde var olduğu söylenebilir.

Niamey’de Gezilip Görülecek Yerler

Doğal yaşamın yakından görülebileceği Ulusal Müze ve Hayvanat Bahçesi, dini bir mekan olan Grand Mosque, Grand Marche denilen pazar yeri Niamey’de görülmesi gereken yerler arasındadır. Özellikle doğal yaşam alanlarının görülebileceği hayvanat bahçesi Niamey coğrafyasının özeti niteliğindedir. Hayvanat bahçesindeki canlıların özelliklerine bakıldığında genel olarak Afrika kıtasındaki iklime ve doğa şekillerine ayak uyduran canlıların varlığı göze çarpmaktadır. Bölgeye has canlı türlerinin görülebileceği havalimanı şehri ziyaret eden kişilerin uğrayabileceği ilgi çekici alanlar arasında yer almaktadır.