Nice Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Nice Uçak Bileti

nice-ucak-biletiFransa’nın en önemli turizm merkezleri arasında yer alan Nice, Akdeniz sahilinde, Fransa’nın güneyinde yer almaktadır. Ayrıca Fransa’nın en büyük beşinci şehridir. Batısında Var nehri yer almakla beraber, Baron Dağları’nın çevrelediği bir alanda kurulmuştur.

Dağlar tarafından çevrili olduğundan dolayı ayını zamanda soğuk iklimin iç taraflara geçmesi önlenmiş olduğundan şehirde ılıman ve sıcak iklim hüküm sürmektedir. İşte bu sebep dolayısı ile de oldukça fazla turist yılın her zamanı bu tatil cenneti şehri ziyarete gelmektedir.

Ayrıca şehre ulaşım yollarından en önemlisi belki de hava yoludur. Fakat bunun yanında demiryolu ulaşımı da nispeten tercih edilen bir ulaşım türü olmaktadır. Şüphesiz hava yolu ile yapılan yolculuklarda şehre ulaşım daha kısa, kolay ve güvenli olmaktadır.

Avrupa’nın sayılı tatil cennetleri arasında yer alan Nice’ ye en kolay ve uygun bileti bulmak ise çok kolay. Nerede olursanız olun siz de alo bilet hattı sitemiz üzerinden kolaylıkla bilet satın alarak yolculuğa başlayabilirsiniz.

Nice Havalimanı için Uçak Bileti

Nice Havalimanı, Nice şehir merkezine yaklaşık 6 km uzaklıkta ve şehrin güneyinde yer almaktadır. Özellikle son zamanlarda yoğun yolcu trafiğine rastlanmakta olan havalimanı, 2014 yılında 11 milyon yolcuyu ağırlamıştır. Ayrıca Avrupa’da denizin doldurulması sonucu oluşan ilk yapay havalimanıdır.

Sadece sivil havacılık faaliyetleri yürüten havalimanı, yoğun asfalt kaplama biri 2570 metre diğeri de 2960 metre uzunluğunda iki adet piste sahiptir. Bunun yanı sıra 29.25 metre uzunluğunda da iki adet helikopter pisti bulunmaktadır.

Nice Şehri Hakkında Genel Bilgiler

Nice, 346.900 kişilik nüfusu ile Fransa’da yer alan küçük ve bir o kadar da işlek turizm şehirlerinden biridir. Nice halkı genellikle Nisiller olarak anılmakta ve şehrin bazı yerlerinde hala eski lehçe kullanılmaktadır.

Ayrıca şehrin mutlaka gezilmesi gereken yerleri arasında Promenade de Anglis bölgesi, Nice’ nin eski şehri Vieux Nice ve Nice Katedrali yer almaktadır.

Nice mutfağında ise aperatifler üzerine kurulu bir mutfak olarak Fransız milli çöreği olan kruvasan, bu şehirde de oldukça meşhurdur.

Oldukça şirin bu Akdeniz esintili şehre Nice uçak bileti bulmak, günümüz imkânları ile çok kolaydır. Siz de hemen www.alobilethatti.com internet sitemiz üzerinden bilet siparişi verebilirsiniz.