Novosibirsk Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Novosibirsk Uçak Bileti

novosibirsk-ucak-biletiNovosibirsk Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Rusya’nın en kalabalık şehirlerinden biri olan Novosibirsk Sibirya bölgesinin ilk kurulan şehridir. Şehrin kültürel ve coğrafi yapısını merak eden kişiler Alo Bilet Hattı aracılığıyla bölgeye sefer düzenleyen havayolu firmaları hakkında bilgi alabilir. Site aracılığıyla uçak bileti de satın alabilen ziyaretçiler yıl içinde Alo Uçak Hattı tarafından düzenlenen indirimli uçak bileti kampanyalarından da faydalanabilirler. Rusya genelinde bir yolculuk yapmak isteyen kişiler Moskova ya da St. Petersburg gibi gelişmiş şehirlerin yanında Novosibirsk’i de ziyaret edebilirler.

Novosibirsk Hakkında Bilgiler

İsmi defalarca değişmiş olan Novosibirsk Sibirya Federal Bölgesi’ne başkentlik yapmaktadır. En önemli ekonomik faaliyeti madencilik olan şehir yer altı kaynakları açısından oldukça zengindir. Bu nedenle ulaşım ağı tercihinin demiryolundan tarafa kullanılması bölgede çıkarılan değerli madenlerin işlenmiş ya da ham madde olarak Rusya şehirlerine taşınmasını kolaylaştırmıştır. Ayrıca yolcu taşımacılığı için de kullanılan demiryolu Novosibirsk’in temelini oluşturmaktadır. Şehrin kültürel etkinlikleri ziyaretçilerin ilgisini çeken öncelikli mekânlarda sergilenmektedir.

Novosibirsk Nüfusu: 1.425.000

Novosibirsk Yüzölçümü: 501 km2

Novosibirsk İklimi

Sert karasal iklimin etkisi altında kalan şehirde yaz aylarının haricinde oldukça soğuk hava koşulları yer almaktadır. Yaz aylarında nem oranının düşük ve deniz etkisinin çok zayıf olması nedeniyle kuru ve yakıcı bir sıcak hissedilir. Kışın ise tam tersi dondurucu soğukların hissedildiği şehri bu tarihlerde ziyaret etmek için pek de doğru bir karar olmayacaktır. Özellikle kış turizminin daha getirimli olduğu şehirde insanlar soğuk hava koşulları nedeniyle alışılageldik turizm faaliyetlerini yürütememektedir.

Novosibirsk Mutfağı

Rusya ve Sibirya arasında bir geçiş kültürü yaşayan Novosibirsk’te mutfak kültürü açısından da farklı lezzetler bir arada bulunmaktadır. Sibirya mutfağında yer alan soğuk denizlerden ülkeye getirilen balık türleri ve Rusya’da tüketilen taze sebzeler Novosibirsk mutfağını şekillendirmiştir. Borsch denilen Rus mutfağına ait balık çorbası burada da sık sık tüketilmektedir. Çorba türlerinin, balık yemeklerinin ve sebzelerin ana mutfak besin ve malzemeleri olduğu Novosibirsk’te soğuk hava koşullarına karşı dayanıklı bir bünyeye sahip olma ihtiyacı bu besinlerin yapılışını etkilemiştir.

Novosibirsk’te Gezilip Görülecek Yerler

Ülkenin sanat merkezi olarak kabul edilen ve ziyaretçilerin dikkatini çeken ilk mekân olan Opera ve Tiyatro Binası, Novosibirsk Tarih Müzesi, Tren Garı, Ob Irmağı, Novosibirsk Hayvanat Bahçesi şehrin görülmeye değer alanlarından birkaçıdır. Opera ve Tiyatro binası programları takip edilerek bu sanat mekânında bir opera izlenebilir. Şehrin kuruluş öyküsünün temelinde yatan Tren Garı da şehrin hikâyesini merak eden kişilerin görmesi gereken tarihi alanlar arasındadır. Tren Garı’nın Novosibirsk için önemli bir mekân olmasının nedeni Sibirya ve Rusya arasındaki demiryolu ulaşımının sağlanabilmesi için bölgeye demir yolu yapılmasına dayanmaktadır. Tren Garı’yla gelişmeye başlayan şehir bugünkü en büyük Sibirya şehri konumuna gelmiştir.