Nürnberg Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Nürnberg Uçak Bileti

nurnberg-ucak-biletiNürnberg, Almanya’nın bir şehri olarak yer aldığı eyaletin en büyük 2. şehridir. Hitler’in en sevdiği şehir olarak bilinen Nürnberg aynı zamanda ünlü Nürnberg Mahkemeleri’ne de ev sahipliği yapmıştır. Ayrıca günümüzde yüzde on oranında bir payla en çok Türk nüfusunun bulunduğu şehirdir.

Orta Franconia Bölgesinde yer almakta olan şehir yaz aylarında çok sıcak ve kış aylarında ise soğuk iklimin hissedildiği bir yerdir. Bu nedenle özellikle yaz aylarında tarihi önemi sebebiyle ziyaret edilmektedir. Ülkeye ulaşım çevre ülkelerden demiryolu ile olabilmekte fakat ayrıca hava yolu ile de seyahatler oldukça sık tercih edilmektedir. Hem gelişmiş bir demiryolu hem de havayolu ağına sahip olan Fransa’da bu şehre hava yolu ile en uygun bileti satın alarak kolayca ulaşabilirsiniz.

Ayrıca alo bilet hattı üzerinden bilet siparişi yapabilir ve kampanyalarımızdan faydalanabilirsiniz.

Nürnberg Havalimanı Bilgileri

Nürnberg Havalimanı, kent merkezine yakın bir mesafededir. 1955 yılında sefer denemeleri olmuş fakat havalimanı uzun bir süre faaliyet göstermemiştir. Daha sonra 1990’lı yıllara gelindiğinde havalimanına ek binalar inşa edilerek tekrardan restorasyonu sağlanmış ve günümüze kadar da oldukça gelişmiş olan son halini almıştır.

İçinde bir terminal binası, kargo terminali, kontrol kulesi ve 8000 araçlık bir otoparkla birlikte yangı ve kurtarma servisi de yer almaktadır.

Ayrıca havalimanının 2700 metre uzunluğunda asfalt ve beton karışımı bir pisti bulunmaktadır. Havalimanı şu an sadece sivil havacılık faaliyetlerini yürütmektedir.

Nürnberg Hakkında Genel Bilgiler

Özellikle İkinci Dünya Savaşı’na olan tanıklığı sebebiyle Nürnberg, oldukça tanınan bir şehirdir. Meşhur Nürnberg Mahkemeleri yine şehirde kurulmuş ve birçok savaş suçlusu burada idam edilmiştir. Bu bakımdan tarihi önemi oldukça fazladır.

Şehrin gezilmesi gereken yerlerine değinilecek olunursa, Nürnberg Kilisesi, Saint Lorenz Kilsesi ve Nürnberg’in Şehir Duvarları gibi eski şehir kalıntıları arasında yer almaktadır.

Bunların yanı sıra yine meşhur Erdemler Çeşmesi de bu şehirde bulunmaktadır.

Alman mutfağının özelliklerini barındıran şehir mutfağında domuz eti olmazsa olmazdır. Ayrıca bira tüketimi de şehirde oldukça fazla olduğundan pub ve cafe sayısı da nispeten çoktur denilebilir.

Web sitemiz Nürngberg dahil diğer tüm yerlere uçak bileti satın alabilir, sitede yer alan telefon numaralarımızdan da bilgi alabilirsiniz.