Omsk Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Omsk Uçak Bileti

omsk-ucak-biletiRusya’nın sekizinci büyük kenti Omsk’dan İstanbul iline alo bilet hattı ile uçmak artık çok kolay… Alo bilet hattının size sunacağı karşılaştırmalı uçuşlarla daha az zaman harcayarak size en uygun uçuşu tercih edebilir ve İstanbul’un tarih kokan şehrine ayak basabilirsiniz. Alo bilet hattı sitesine giriş yaparak kendinize en uygun uçuşu seçmeniz yeterli. Alo bilet hattı bir kaç adımda ekranınıza en uygun uçuşları getirmektedir. Müşteri memnuniyetini ön planda tutarak doğabilecek sorunlara karşı da sizi anında bilgilendirmektir.

Uçuşunuzu dert etmenize gerek kalmadan siz İstanbul için planlar yapabilirsiniz. Alo bilet hattı olarak uçuşunuz bizden, gezi planınız sizden. Genelde aktarmalı olan Omsk İstanbul uçuşları 800-900 tl arasında değişmektedir. Kampanyaları takip ederek daha ucuza uçmanız mümkündür. Alo bilet hattı olarak size bol keyifli uçuşlar diler. İstanbul’un eşsiz muhteşem güzelliklerine şahit olmanızı ve keyfini doyasıya çıkarmanızı tavsiye ederiz.

Omsk Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Rusya’ya bağlı Federal Sibirya Bölgesi’nde yer alan Omsk Sibirya’nın en büyük ikinci şehridir. Şehri ziyaret etmek isteyen kişiler özellikle iklim koşullarını göz önünde bulundurarak Alo Bilet Hattı üzerinden uçak bileti satın alabilirler. Siteyi ziyaret eden kişiler Omsk seferi yapacak olan havayolu firmalarının saatlerini ve kalkış noktalarını değerlendirerek ve firmalar arasından kendine uygun olanı seçerek biletini satın alabilir. Alo Bilet Hattı tarafından sunulan indirimli uçak bileti kampanyaları da ziyaretçilerin faydasına olacağından bu tür etkinlikler takip edilmelidir.

Omsk Hakkında Bilgi

Omsk’u bugünkü konumuna getiren gelişmelerden ilki Rusya’daki iç savaş döneminde kısa bir süre şehrin başkent olarak kullanılmış olmasıdır. Başkent tekrar Moskova’ya taşındıktan sonra şehrin bilinirliği artmış ve çevreden göçler başlamıştır. Şehir çevresinde devam eden madencilik faaliyetleri sonucunda zengin altın yataklarının bulunması şehrin hızla gelişmesini sağlamıştır. Altının çıkarılması ve işlenmesi için yeni teknolojilerin bölgede çalışmaya başlaması yeni enstitülerin kurulması, göçün artmasıyla birlikte sosyal tesislerin sayısının artması Omsk’u gelişmiş ve modern bir kent konumuna getirmiştir. Sibirya bölgesinin güney batı sınırında bulunduğu için Rusya ile bağlantısı güçlü olan şehir merkezle arasındaki iletişim ve ulaşım ağının elverişliliği nedeniyle de gelişme göstermiştir.

Omsk Nüfusu: 1.134.000

Omsk Yüzölçümü: 573 km²

Omsk İklimi

Nem oranı oldukça düşük olan şehir karasal iklimin etkisi altındadır. Bölgedeki hava koşulları gereği hava sıcaklıkları arasındaki fark çok fazladır. Aralık, Ocak ve Şubat aylarında -40°’leri görebilen Omsk bu aylarda ziyaret edilmeye pek de uygun değildir. Yaz aylarındaki kurak havanın sıcaklığı 35-40°’leri göreceği ve çok aşırı bir sıcak olmayacağı için bu aylar Omsk’un kapılarını ziyaretçilere açtığı dönemdir. Özellikle yaz döneminin sonunda sıcaklık en üst seviyeleri göreceğinden Nisan ve Mayıs ayları şehri ziyaret etmek için en uygun aylardır.

Omsk Mutfağı

Omsk şehrinde Rusya ve Sibirya kültürlerinin etkisi mutfak alanında da bir çeşitliliğe neden olmuştur. zorlu kış şartlarında yiyecek bulabilmek için yaz aylarında kurutulan yiyeceklerin pişirildiği Sibirya mutfağı ile sebze ve kırmızı etin ağırlıkta olduğu ve taze olarak tüketildiği Rus mutfağı belirli açılardan Omsk mutfağında etkilerini hissettirmiştir. Ziyaretçilerin her iki mutfağın ürünlerini de tatmaları tavsiye edilir. Böylece taze ya da kurutulmuş gıdalar arasındaki lezzet farkı yaşayarak fark edilebilir.

Omsk’un Gezilip Görülebilecek Yerleri

Bir çok dini mekânda olduğu gibi Omsk Dormisyon Katedrali’nde de ziyaretçileri büyüleyecek mimari özellikler mevcuttur. Renkli yapısı nedeniyle dikkat çeken katedral 1898 yılında inşa edilmiştir. Katedralin kubbelerindeki şekillerden de anlaşılacağı gibi Rus kültürünün derin etkileri Omsk mimarisi üzerinde etkili olmuştur.  Drama Tiyatrosu sanatseverlerin güzel vakit geçirebilmeleri için; Harp Okulu da askeri binaların mimari yapısını merak edenler için ziyaret edilmesi gereken yerlerin başında gelmektedir.