Osijek Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Osijek Uçak Bileti

osijek-ucak-biletiOsijek Nüfusu: 107.786

Osijek Yüzölçümü: 30 Kilometrekare

Osijek Hakkında

Her ne kadar otuz kilometrekare gibi son derece ufak çaplı bir coğrafi alana sahip olsa da nüfus yoğunluğu bakımından Hırvatistan’ın en büyük dördüncü şehri olma niteliğine sahip olan Osijek, son derece köklü bir tarihe sahip olan Slavonya Bölgesi’nin ekonomi ve kültür merkezi olarak bilinmektedir. Bunun yanı sıra Osijek-Baranya Bölgesi’nin de idari yönetim merkezi özelliğini taşıyan şehir, ülkenin doğu kanadında yer almaktadır. Milattan sonra 131 yılında Roma İmparatoru tarafından bir koloni yerleşkesi olarak kurulan Osijek, ilerleyen yıllar içerisinde pek çok ciddi savaşı da yaşamıştır.

On ikinci yüzyılda Macarlar tarafından kullanılan bölge, 1526’da Osmanlı İmparatorluğu’nun eline geçmiş ve daha sonrasında Avusturya’nın hakimiyetinde kalmıştır. 1991 ilâ 1995 yılları arasında süren Bağımsızlık Savaşı’ndan sonra Sırpların hedefi haline de gelen Osijek, 1996’dan bu yana Hırvatistan’ın kontrolünde bulunmaktadır. Arnavutlar, Boşnaklar, Macarlar ve Çingeneler tarafından da kullanılan şehrin büyük çoğunluğunu Hırvatlar oluşturmaktadır. İkliminin kış aylarında sert olabilmesi nedeni ile genellikle Nisan ve Kasım ayları arasında seyahatlerin önerildiği şehirde yüzyıllara meydan okuyan binaların yanı sıra Roma İmparatorluğu dönemine uzanan kalıntılar da görülebilinmektedir.

Osijek uçak bileti ihtiyaçlarınızda sizler de en ekonomik fiyatlarla seyahat etmek için sitemizde yer alan satış sistemini kullanabilirsiniz. Hırvatistan’ın mutlaka görülmesi gereken şehirlerinden birisi olan merkezi sizler de keşfedin.