Oslo Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Oslo Uçak Bileti

oslo-ucak-biletiOslo Ucuz Bileti Nasıl Alınır?

Norveç’te yer alan ve bir liman kenti olan Oslo güzelliğiyle turist çekmektedir. Oldukça sakin bir şehir olan Oslo’ya gitmek isteyen kişiler bir uçak bileti alarak havayolunu kullanabilirler. Ucuz uçak bileti almak isteyenler için Alo Bilet Hattı iyi bir seçenek olacaktır. Sitede yıl içinde indirimli uçak bileti kampanyaları yapılmaktadır. Siteyi sürekli takip ederek tatilinizi bu kampanyalara denk getirebilir ve normalde yol için ayırdığınız paranın büyük bir kısmını cebinizde tutabilirsiniz. Hem gidiş için hem de dönüş için bilet alırken Alo Uçak Hattı’nı kullanmak yaşam standartlarının oldukça yüksek olduğu bu zengin şehirde sizin yararınıza olacaktır.

Oslo Hakkında Bilgiler

Oslo şehri Norveç’in başkentidir ve ülkenin güneybatısında bulunur. Deniz ile iç içe bulunan şehirde yaşam standartları oldukça yüksektir. Ülkenin her yönden merkezi durumunda bulunan Oslo İskandinavya’nın en güzel şehri olarak ünlenmiştir. Şehrin kuruluşu 1049 yılına kadar dayanır. Kurulduğu günden bu yana kendini geliştiren şehrin en büyük sorunu her zaman yangınlar olmuştur. Yangınlarda büyük zarar gören şehir yeniden yapılandırılmaya başlanmış, eski binalar yıkılıp yeniden yapılmaya başlanırken bazı önemli yapıların da inşaatı o dönemlerde yapılmış ve günümüze kadar gelmeyi başarmıştır. Norveç’te bulunan şehirde dil Norveççe, para birimi de Norveç’e özel olan Norveç Kronu’dur. Dünyanın en pahalı şehirlerinden olan Oslo tüm özellikleriyle herkesin yaşamak isteyeceği bir şehir durumundadır.

Oslo Nüfusu: 618.683

Oslo Yüzölçümü: 454 km2

Oslo İklimi ve Bitki Örtüsü

Şehirde okyanussal iklim hâkim sürmektedir. Genel olarak ılıman bir havanın hüküm sürdüğü Oslo’da kışlar soğuk ve yağışlı geçmektedir. Hatta yağışlar sadece kış aylarında değil genel olarak her mevsim görülmektedir. Oslo iklim olarak biraz değişik bir yapıdadır. En fazla yağışın ağustos ayında görüldüğü şehirde en az yağış şubat ayında görülür. Şubat ayı en kurak geçen aydır. Norveç’te kuzeyde tundra bitkileri ve cüce ağaçlar bitki örtüsünü oluştururken güneye doğru ormanlık alanlar artmaktadır.

Oslo Mutfağı

Oslo bir liman şehri olduğundan dolayı deniz mahsulleri mutfakta en çok tercih edilenler arasında yer almaktadır. Hemen hemen her öğünde hatta kahvaltılarda bile deniz ürünlerinin kullanılabildiği Oslo’da yeme içme oldukça pahalıdır. Zengin bir şehir olan Oslo’da dama tadınıza uygun bir yemek arıyorsanız para vermek konusunda elinizi bol tutmak zorunda kalabilirsiniz. Norveç somonu deneyebileceğiniz ilk yemek olabileceği gibi geyik kebabı, lahanalı et haşlaması, çiftçi omleti gibi yöresel lezzetleri de deneyebilirsiniz.

Oslo‘nun Gezilip Görülecek Yerleri

Sonu Kraliyet Sarayı’na çıkan Karl Johans Caddesi, Kraliyet Sarayı, Opera House, Gustav Vigeland’ın heykellerinin bulunduğu Vigeland Heykel Parkı, Akershus Hisarı, Viking Gemi Müzesi, Oslo Katedrali ve Belediye Binası gibi mekânlar Oslo şehri ziyaret edildiğinde görülmesi gereken yerlerdir. Bu mekânlar gerek yapısı, gerek güzelliğiyle sanatseverleri de memnun edecektir.