Palma Mallorca Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Palma Mallorca Uçak Bileti

palma-mallorca-ucak-biletiPalma – Mallorca Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Bir takımadada bulunan yerleşim merkezi olan Palma de Mallorca birçok kişinin ziyaret etmek isteyeceği bir tatil beldesidir. Adada bulunması nedeniyle yaz turizminin en uygun şartlarda yürütülebileceği Palma de Mallorca’ya gitmek isteyen kişiler Alo Bilet Hattı aracılığıyla bilgi edinebilirler. Kişilerin genellikle bölgeye sefer düzenlenip düzenlenmediğini ve indirimli uçak bileti fırsatlarını merak ettikleri düşünülecek olursa Alo Uçak Hattı üzerinde hem istedikleri bilgiye kolayca ulaşabilir hem de hızlı bir şekilde uçak bileti satın alabilirler.

Palma – Mallorca Hakkında Bilgiler

İspanya’nın en büyük adası olan Mallorca adını daha çok turizm ve futbolla duyurmaktadır. Şehirde başarılı bir futbol kulübünün var olması adının birçok kişi tarafından bilinmesini sağlamıştır. Fakat Palma de Mallorca’nın asıl ünü her sene ağırladığı 20 milyonun üzerindeki turist sayısından kaynaklanmaktadır. Eşsiz denizi ve doğal zenginlikleri sayesinde turizm sektörünün İspanya’daki merkezi olarak kabul edilen Mallorca çeşitli kültürleri de bir arada yaşatmaktadır.

Palma-Mallorca Nüfusu: 405.000

Palma-Mallorca Yüzölçümü: 208 km2

Palma-Mallorca İklimi

Palma de Mallorca şehrinde Akdeniz ikliminin etkileri hâkimdir. Akdeniz iklimi etkisi altında bulunan her yerde olduğu gibi burada da yaz ayları oldukça sıcak ve kurak geçerken kış ayları ise soğuk ve yağışlı bir hava hâkimdir. İlkbahar ayları ise havalar oldukça güzeldir. Ne çok sıcak ne de çok soğuk bir havanın hâkim olduğu şehir için ilkbahar ayları çok güzel geçer. Sıcaklığın kış aylarında bile 10-15 derece civarında geçtiği şehri gezmek için her mevsim uygundur diyebiliriz. Ancak yine de turistler en çok yaz mevsimini tercih etmektedir.

Palma-Mallorca Mutfağı

İspanyol mutfağı çok zengin bir tarih içinde birçok kültürden etkilenmiş, böylece gelişmiş ve zamanla kendi kimliğini bulmuştur. Çok geniş bir coğrafyaya yayılmış durumda olan İspanya’da yeme içme alışkanlığı bölgeden bölgeye değişiklik göstermektedir. Akdeniz ikliminin etkisi altındaki Palma de Mallorca şehrinde mutfak bu iklime göre şekillenmiştir. Narenciye, incir, üzüm ve zeytinin yetiştirildiği iklimin etkisi altındaki şehirde deniz ürünleri de vazgeçilmezdir. Et ve mantarın ağırlıkta olduğu iki yöresel lezzet frit mallorquines ve sopes mallorquines yemeklerini denemenizi tavsiye ediyoruz. Eğer İspanyol mutfağı bana göre değil diyorsanız da bu şehirde başka kültürlerin mutfaklarını da bulabilirsiniz. Yani Palma de Mallorca şehrini ziyaret eden kişiler için farklı alternatifler bulunmaktadır ve siz de bu şehri ziyaret etmeyi düşünüyorsanız yeme içme hakkındaki sorularınızı silebilirsiniz.

Palma-Mallorca‘nın Gezilip Görülecek Yerleri

Playa de Palma şehrin en çok ziyaret edilen mekânlarından biridir. Deniz turizminin en hareketli noktası olan bu plaj adanın gözde mekânları arasında bulunmaktadır. Caves’e gitmek isteyen kişiler ise karşılaşacakları tarihi manzaralar karşısında şaşkına döneceklerdir. Mağara turizminin adadaki temsilcisi burasıdır. Le Seu Katedrali, Valldemossa, Marineland Majorca adanın diğer turistik mekânları arasında yer alır.