Pegasus Havayolları Başarısına Başarı Kattı - Alobilethatti.com

Pegasus Havayolları Başarısına Başarı Kattı

pegasus-8-nci-havayolu-secildiPegasus hava yolları giderek önemli adımlar atmaya başlamış ve bu başarısı dünya tarafından gözlemlenmeye başlamıştır. Şuan Pegasus Hava Yolu firması Avrupa’nın 8. en iyi hava yolu firması seçilmiştir. Bu durumu IATA işbirliği ile elde etmiştir. Gerek uçuş güvenliği gerekse uçuştan önce yapılan hazırlıklar konusunda, ortaya çıkarmış olduğu yer işletme kitabı sayesinde bu başarıyı elde etmiştir. İnsanların tercih edecekleri bir hava yolu firmasının güven teşkil etmesi oldukça önemlidir. Bir hava yolu firması güven teşkil etmiyorsa, o firmadan uzak durmak gerekecektir.

Firmaların kazanmış oldukları bu tür başarılar onların diğer firmalardan bir adım öne çıkmasına yardımcı olacaktır. IGOM uyumluluğu tescillenen Pegasus hava yolu firması, firmanın genel müdürlük binasında sermoni düzenledi. Düzenlenen bu sermonide sertifika, Pegasus‘un genel müdür yardımcısına takdim edilmiştir. Genel müdür yardımcısı Boğaç Uğurlutekin, yakın bir zaman dilimi içerisinde müşterilerinin de yine aynı şekilde, bu olumlu etkilerini fark edeceklerini söylemiştir. Ayrıca sertifikanın takdim edildiği, genel müdür yardımcısı ortaklıklarından da memnuniyet duyduklarını dile getirmişlerdir.

Kısa bir zaman dilim içerisinde, firmanın hizmetlerini daha iyi yapacaklarını da belirten, Boğaç Uğurlutekin, eğitim hizmetlerinin de en iyi şekilde yapılacağını duyurmuşlardır. Gerek eğitim anlamında gerekse hizmet anlamında üstün bir hizmet kalitesini benimseyerek müşterilerine karşı, kusursuz bir yolculuk keyfini tattırmayı da hedeflediklerini belirtmişlerdir. 2015 yılına bakıldığı zaman, İATA üyesi olan hava yolu firmalarının sayısının %35’e çıkarılması hedeflenmiştir. Bununla birlikte, içinde bulunduğumuz yıl içerisinde bu sayının %50 civarlarına çıkarılması beklenmektedir. Bu bünyeye alınacak olan firmaların belirli ölçütlere tabii tutulacağını söyleyebiliriz. Bu nedenle hava yolu firmalarının öncesinde bu ölçütleri tamamlamaları ve sonrasında İATA’ya bavşurmaları daha iyi olacaktır.

Fakat ülkemizde neredeyse hiçbir firmanın Pegasus hava yolu firmasının seviyesine ulaşması oldukça zor olacaktır. Yolculara da bu konuda düşen görevin oldukça büyük olduğunu söyleyebiliriz. Hizmet kalitesinin kötü olduğu hava yolu firmalarının yerine, hizmet kalitesinin üst düzeyde bulunduğu firmaları seçerek seyahatlerini onlarla gerçekleştirmelidirler. Alobilethatti.com platformundan bu haberin aslına ulaşabilir ve daha derin bilgi sahibi olabilirsiniz.